Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24:23. Do stycznia poza pierwszą piątką

Pogoń jesienią nie wygrała z żadnym rywalem z krajowej czołówki.
Pogoń jesienią nie wygrała z żadnym rywalem z krajowej czołówki. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin przegrała na wyjeździe ze Startem Elbląg 24:23 w ostatnim tegorocznym meczu i do stycznia pozostanie poza pierwszą piątką w tabeli. To znacznie poniżej oczekiwań, bo przed sezonem szczeciński zespół stawiany był jako faworyt do medalu. Sezon zasadniczy o końcowej kolejności nie przesądza, ale ułatwia drogę do podium.

Przed środowym meczem władze Startu Elbląg ogłosiły, że zamierzają rozliczyć trenera Antoniego Pareckiego już po tegorocznej części sezonu. Szkoleniowiec miał za zadanie zdobyć z zespołem 13 punktów w 11 meczach. Dzięki wczorajszej wygranej rzutem na taśmę udało mu się wywiązać z postawionego celu minimum.

Pogoń, już tradycyjnie w tym sezonie, zawiodła w drugiej połowie. Do przerwy zespół trenera Adriana Struzika prowadził 10:12, a chwilę po wznowieniu wyszedł na trzy bramki przewagi. Niestety, w 38. minucie szczecinianki prowadziły po raz ostatni. Znów doszło do nerwowej końcówki, a w tej części meczu Pogoń radzi sobie ostatnio fatalnie. W Elblągu już po raz szósty w tym sezonie szczeciński zespół pozwolił rywalkom się przegonić w ostatnim kwadransie.

Pogoń w niedzielę czeka jeszcze rewanżowy mecz w 3 rundzie Challenge Cup w Helsinkach. Superliga po tej kolejce, rozłożonej na kilka dni, ma przerwę do 3 stycznia. W grudniu reprezentacja Polski zagra w mistrzostwach Europy na Węgrzech i Chorwacji. Jedyną kadrowiczką ze Szczecina jest obrotowa Monika Stachowska. Resztę zespołu czekają ciężkie treningi przed świętami…

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (10:12)

Najwięcej bramek: dla Startu - Katarzyna Kołodziejska 6, Agnieszka Wolska 4, Hanna Sądej 3, Joanna Waga 3; dla Pogoni - Katarzyna Duran 4, Agata Cebula 3, Patrycja Królikowska 3, Małgorzata Stasiak 3, Hanna Yashchuk 3.