Pierwsze zwycięstwo u siebie futsalistów Pogoni '04

(an)
Pogoń '04 wygrała po raz pierwszy w hali Arena Szczecin.
Pogoń '04 wygrała po raz pierwszy w hali Arena Szczecin. Sebastian Wołosz
W siódmej kolejce ekstraklasy futsalu Pogoń '04 Szczecin wygrała z Red Devils Chojnice 6:2.

W pierwszej połowie to szczecinianie byli zespołem lepszym. Częściej utrzymywali się przy piłce i mieli optyczną przewagę. Portowcy stwarzali sobie sytuacje strzeleckie i już w 6. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia. Oprócz bramki, Portowcy szybko zanotowali też 5 fauli i przez większość pierwszej połowy musieli uważać na agresywną grę w defensywie. Szósty i każdy kolejny faul kończyłby się przedłużonym rzutem karnym dla rywali. To nie przeszkodziło gospodarzom w konstruowaniu ataków. I do przerwy Pogoń prowadziła 2:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy już na początku mieli trzy dogodne sytuacje strzeleckie. Ale to Portowcy strzelili kolejnego gola. Od tego momentu gra miała bardziej wyrównany przebieg, ale żadna z drużyn nie odpuszczała w ataku. Przy stanie 4:1 goście postanowili wycofać bramkarza i grać w przewadze. To zaowocowało kolejnym trafieniem. Szczecinianie jednak dobrze spisywali się w defensywie i wykorzystali kontratak wyprowadzony przez duet Sharovara - Gepert. W ostatnich sekundach gości pogrążył jeszcze Daniel Maćkiewicz.

Pogoń '04 Szczecin - Red Devils Chojnice 6:2 (2:0)
Bramki: Krzymiński (6), Tubacki 2 (12, 24), Sharovara (29), Gepert (37) Maćkiewicz (40) - Kharchenko 2 (32, 35).
Pogoń '04: Koszmider - Bugański, Tubacki, Krzymiński, Kubik, Jurczak, Gepert, Sharovara, Maćkiewicz, Shamotii.