Bolesne przebudzenie Gaz-System Pogoni. Porażka w słabym stylu ze Stalą

Bartosz Konitz (z piłką) zdobył 6 bramek, ale  podobnie jak cały zespół, nie może zaliczyć meczu do udanych.
Bartosz Konitz (z piłką) zdobył 6 bramek, ale podobnie jak cały zespół, nie może zaliczyć meczu do udanych. Sebastian Wołosz/archiwum
Szczypiorniści Pogoni przegrali u siebie ze Stalą Mielec 26:36 w meczu 9. kolejki Superligi.

To najsłabszy występ Gazowników od maja i dwumeczu ze... Stalą o 5. miejsce. Jednak w takim stylu, z równorzędnym rywalem, szczecinianie w Superlidze dawno nie przegrali...

Pogoń próbowała ugryźć Stal bez swoich dwóch zębów trzonowych w ofensywie: Mateusza Zaremby i Wojciecha Zydronia oraz bramkarza Lecha Krynskiego (wszyscy leczą kontuzje). Goście taktykę mieli prostą i zwłaszcza na początku bardzo skuteczną. Wyszli wysoko w defensywie i przeszkadzali w rozegraniu Michalowi Brunie i Bartoszowi Konitzowi. Efekt? Stal zaczęła od prowadzenia 0:6.

Pogoń musiała poszukać innej drogi do bramki gości, niż mozolny atak pozycyjny. Pomogły trafienia z dystansu i z kontry (do przerwy po trzy). Gospodarze poprawili nieco grę w defensywie, ale w ataku im nie szło. W całym meczu zmarnowali cztery rzuty karne i nabili wysoką skuteczność bramkarzowi Nebojsy Nikoliciowi trafiając w niego w dogodnych sytuacjach. Stal do przerwy zasłużenie prowadziła 10:15.

Mogło się wydawać, że jeśli Pogoń poprawi skuteczność, to jest w stanie podgonić wynik. Niestety, obrona gospodarzy w drugiej połowie wyglądała fatalnie. Bramkę Pogoni bombardowali skrzydłowi (15 bramek) i obrotowi (7) Stali. Szybko zrobiło się 8-10 bramek przewagi i już na 20 minut przed końcem mecz był rozstrzygnięty.

To pierwsza porażka Pogoni od siedmiu spotkań. W następnej kolejce szczecinianie grają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Stal Mielec 26:36 (10:15)
Pogoń:Szczecina, Kowalski - Konitz 6, Krupa 4, Jedziniak 4, Gmerek 3, Gierak 3, Walczak 3, Bruna 1, Gobber 1, Krysiak 1, Grzegorek, Statkiewicz. Kary: 8 min.
Stal:Nikolić - Wilk 8, Chodara 7, Janyst 5, Krępa 4, Krieger 4, Krzysztofik 3, Adamuszek 2, Basiak 2, Gliński 1, Sobut, Gudz. Kary: 8 min.