Mila Niepodległości w Goleniowie. Kszczot przegrał z przedszkolakami, a wszystkich pobili Kenijczycy [zdjęcia]

(mc) ​
Mila Niepodległości w Goleniowie
Mila Niepodległości w Goleniowie Sebastian Wołosz
Dziś, już po raz 26., odbyła się w Goleniowie Mila Niepodległości. Impreza z roku na rok się rozrasta. Kiedyś rywalizowano tylko w jednym biegu, teraz jest ich już wiele. No i oczywiście padł rekord frekwencji.

We wszystkich biegach (nie licząc przedszkolaków) uczestniczyło 3,5 tysiąca ludzi. Po raz pierwszy do Mili zgłosiło się ponad 1000 osób, na starcie zameldowały się ich jednak trochę mniej.

Oczywiście nie zabrakło gwiazd. Pojawili się medaliści ostatnich mistrzostw Europy, Adam Kszczot oraz Krystian Zalewski. Ten drugi jest reprezentantem Barnima Goleniów. Z kolei Kszczot ścigał się... z przedszkolakami.

- No tak, dziś przegrałem, było bardzo ciężko - mówił z uśmiechem czołowi polski średniodystansowiec. - Ale tak na poważnie było naprawdę super, bo każde dziecko biegło z uśmiechem na ustach.

Wyścig na milę wygrał 6. raz z rzędu Marcin Lewandowski, wychowanek Ósemki Police, mistrz Europy z 2010 roku na 800 m. W biegu na 10 kilometrów faworytami była grupa Kenijczyków. Zawodnicy z Afryki nie zawiedli i miejsca na podium oraz tuż za nim należały właśnie do nich.