Porażki Chemika i SMS w drugiej lidze

(rk)
Siatkarski SMS Police były bardzo blisko zwycięstwa za dwa punkty.
Siatkarski SMS Police były bardzo blisko zwycięstwa za dwa punkty. SMS Police
PSPS Chemik Police zanotował pierwszą porażkę w lidze. SMS Police walczył do ostatniej piłki, ale przegrał w tie breaku.

Pierwsza porażka

PSPS Chemik Police przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie. Lepsza okazała się druga drużyna Atomu Trefl Sopot, jednego z faworytów do medalu w Orlen Lidze. Już przed sezonem trener Zdzisław Gogol ostrzegał, że sopocianki są bardzo silne i stanowią jednego z najpoważniejszych rywali Chemika do awansu na zaplecze ekstraklasy.

PSPS Chemik walkę nawiązał tylko w drugiej partii. Pozostałe sety przegrane zostały dość gładko. Dzięki zwycięstwu Atom awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Chemik jest drugi, tracąc do lidera trzy oczka. W następnej kolejce policzanki podejmą Murowana Goślina.

Atom Trefl Sopot II - PSPS Chemik Police 3:1 (25:20, 18:25, 25:21, 25:21)

Niewiele zabrakło

SMS Police przegrał z APS Rumia 2:3. Młode siatkarki były bardzo blisko zwycięstwa, jednak w ostatniej partii przegrały na przewagi. Po dwóch dobrych setach gra podopiecznych Jerzego Taczały zacięła się. Gospodynie poczuły swoją szansę i zaczęły odrabiać straty.

Doprowadziły do piątego seta, a w nim sytuacja była bardzo wyrównana. Walka o punkt toczyła się do ostatnich wymian. Policzanki obroniły dwie piłki meczowe, jednak w trzeciej próbie APS Rumia okazała się lepsza i wygrała całe spotkanie 3:2. SMS zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma sześć punktów.

APS Rumia - SMS Police 3:2 (11:25, 21:25, 25:17, 25:20, 18:16)