KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica 22:22. Nie trafiały, nie wygrały

Katarzyna Duran (w środku) była najskuteczniejszą zawodniczką Pogoni w meczu w Jeleniej Górze. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin zremisowały na wyjeździe z KPR Jelenia Góra 22:22 w meczu 7. kolejki Superligi. W ostatnich 15 minutach szczeciński zespół zdobył tylko dwie bramki, przy siedmiu trafieniach rywalek.

Do składu Pogoni wróciła Katarzyna Duran i to właśnie doświadczona rozgrywająca była najskuteczniejsza w swoim zespole (8 trafień). W kadrze meczowej zabrakło za to Patrycji Nogi i Katarzyny Sabały oraz kontuzjowanych od dłuższego czasu Małgorzaty Stasiak i Lucyny Wilamowskiej.

Pogoń kilka razy w tym meczu wychodziła na kilka bramek przewagi, by po chwili dać się dogonić walecznemu zespołowi z Jeleniej Góry. W pierwszej połowie szczecinianki prowadziły 7:3, by za moment remisować po 7. Do przerwy jednak to zespół gości prowadził 12:9.

Na kwadrans przed końcem spotkania Pogoń miała pięć bramek przewagi (20:15), ale od tego momentu gra tego zespołu przestała się układać. Gospodynie zaczęły udany pościg, ale miały przy tym też sporo szczęścia, bo szczecinianki m.in. nie wykorzystały rzutu karnego przy stanie 22:18. W ogóle w ostatnich 10 minutach Pogoń nie zdobyła ani jednej bramki. Łącznie w całym meczu zespół gości nie wykorzystał trzech rzutów karnych.

To drugie z rzędu spotkanie Pogoni bez wygranej. KPR natomiast zapunktował w trzecim kolejnym meczu, poprzednio również urywając oczko faworytowi (31:31 z Zagłębiem Lubin).

W sobotę odbył się jeszcze jeden mecz Superligi. Olimpia-Beskid Nowy Sącz pokonała Start Elbląg 34:31. Pozostałe spotkania 7. kolejki w niedzielę. Na 5 listopada przełożono mecz MKS Selgros Lublin - Zagłębie Lubin.

Właśnie mistrz Polski z Lublina będzie najbliższym rywalem Pogoni (28 października, godz. 18, Arena Szczecin).

KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (9:12)
KPR: Kozłowska - Wiertelak 6, Dąbrowska 6, Buklarewicz 3, M.Mączka 2, Bader 2, Michalak 2, Tomczyk 1, Grobelska, Jasińska.
Pogoń: Płaczek, Szywerska - Duran 8, Cebula 5, Jaszczuk 3, Stachowska 3, Zawistowska 2, Jurczyk 1, Królikowska, Głowińska, Zimny, Fornalik.