Flota Świnoujście - Chojniczanka Chojnice 2:1. Wyspiarze są nie do zatrzymania

Skazywani na pożarcie piłkarze Floty nie przegrali już od dziewięciu ligowych spotkań. Bartek Wutke
Flota Świnoujście pokonała 2:1 Chojniczankę Chojnice w meczu 13. kolejki I ligi. To dziewiąty z rzędu ligowy mecz Wyspiarzy bez porażki.

Wyspiarze do przerwy przegrywali 0:1 po golu Tomasza Mikołajczaka w 13. minucie. Napastnik gości wykorzystał rzut karny podyktowany za faul właśnie na nim.

W pierwszej połowie mecz był pełen fauli i żółtych kartek. Wszystkie sześć "żółtek" arbiter Sebastian Tarnowski z Wrocławia pokazał właśnie w ciągu pierwszych 45 minut.

W drugiej części gra się ożywiła, głównie za sprawą gospodarzy. Po blisko godzinie gry wyrównał Sebastian Olszar, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym.

Wyspiarze nie zamierzali jednak na tym poprzestać. W 76. minucie bramkę na 2:1 zdobył Arkadiusz Reca. 19-letni skrzydłowy Floty pochodzi właśnie z Chojnic, ale w Chojniczance nie zdołał się przebić. W klubie ze Świnoujścia jest w tym sezonie podstawowym zawodnikiem.

W końcówce przycisnęli goście, ale dobrze w bramce Wyspiarze dobrze spisywał się Darko Brljak.

W następnej kolejce Flota zagra na wyjeździe z Wisłą Płock.

Flota Świnoujście - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:1)
Bramki: Olszar (59), Reca (76) - Mikołajczak (13-karny).
Flota: Brljak - Sołowiej, Stasiak, Opałacz, Kamiński, Niewiada, Brud (74 Kort), Grzelak, Reca (77 Erić), Olszar, Nwaogu (84 Retlewski).
Chojniczanka: Dumieński - Chyła, Kieruzel, Radler, Pietruszka, Gancarczyk, Zawistowski, Feciuch, Mikołajczak, Niedziela (78 Lisowski), Siemaszko (64 Iwanicki).
żółte kartki: Niewiada, Brud, Kamiński, Opałacz - Gancarczyk, Zawistowski.
sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).