Błękitni Stargard - GKS Tychy 3:2. Historyczny sukces i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Bartłomiej Zdunek, strzelec zwycięskiej bramki dla Błękitnych.
Bartłomiej Zdunek, strzelec zwycięskiej bramki dla Błękitnych. Tadeusz Surma
Błękitni Stargard pokonali 3:2 GKS Tychy w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Dzięki temu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, co jest historycznym sukcesem klubu.

Błękitni Stargard - GKS Tychy 3:2 (1:2)
Bramki:Gajda (43-karny), Fadecki (59), Zdunek (85) - Smółka (24), Radzewicz (45).

Błękitni Stargard dwukrotnie przegrywali i za każdym razem zdołali się podnieść. Gdy stracili bramkę na 1:2 tuż przed przerwą wydawało się, że drugoligowy zespół już się nie podźwignie. Gospodarze po godzinie gry wyrównali jednak po fantastycznym strzale z rzutu wolnego Wojciecha Fadeckiego.

Pięć minut przed końcem meczu bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Bartłomiej Zdunek.

- To super sprawa, całe życie czeka się na coś takiego - mówił wyraźnie wzruszony strzelec bramki przed kamerami Polsatu Sport. - To nagroda za naszą ciężką pracę na treningach. Opłaca się walczyć. To święto dla całego Stargardu.

W ćwierćfinale (4 i 18 marca) Błękitni zagrają ze zwycięzcą pary Cracovia - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.