Kolejna wysoka porażka Pogoni '04 Szczecin

(an)
Futsaliści Pogoni wygrali tylko jeden mecz w tym sezonie, na inaugurację. Kolejne trzy spotkania przegrali. Sebastian Wołosz/archiwum
Pogoń '04 Szczecin przegrała z mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała 3:8, w meczu 4. kolejki ekstraklasy futsalu.

Portowcy dobrze weszli w mecz, długo i spokojnie rozgrywali piłkę. Dobra gra szybko zaowocowała pierwszą bramką, którą zdobył Michał Kubik. Rekordziści potrzebowali zaledwie dwóch minut, by doprowadzić do wyrównania. Szczecinianom brakowało skuteczności. Rywale za to wykorzystywali swoje kontrataki i do przerwy wyszli na prowadzenie 5:1.

Drugą połowę od bramki rozpoczęli gospodarze. Portowcy uspokoili grę w ataku, dzięki czemu bliscy kolejnych trafień byli i Oleksandr Shamotii, i Michał Kubik. Mimo to kolejne bramki zdobywali goście, którzy wykorzystali swoją mocną broń - kontrataki. Szczecinianom nie pomogło też wycofanie bramkarza.

To trzecia z rzędu porażka szczecinian. W następnej kolejce (20 października) Pogoń '04 Szczecin podejmie w Arenie Szczecin Gattę Active Zduńska Wola.

Pogoń '04 Szczecin -Rekord Bielsko-Biała 3:8 (1:5)
Bramki: Kubik (4), Tubacki (24), Shamotii (36) - Popławski 2 (6, 19), Franz 2 (7, 13), Polasek (18), Marek 2 (31, 34), Janovsky (40).
Pogoń: Kubrak - Bugański, Tubacki, Krzymiński, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii.