Chemik Police - Galatasaray Istambuł 3:0. Pierwszy, świetny mecz w Arenie Szczecin

rf
Przed meczem towarzyskim z Galatasaray Stambuł, zaprezentowano nowe zawodniczki, czyli Aleksandrę Jagieło, Mariolę Zenik i Sanję Malagurski. Kibice poznali też siatkarki, które zagrają w tzw. Młodej Orlen Lidze, czyli rozgrywkach dla drużyn juniorskich. Dochód ze sprzedaży biletów na wczorajszą imprezę zostanie przeznaczony dla Grzegorza Boćka, reprezentanta Polski, u którego niedawno zdiagnozowano chorobę nowotworową. Andrzej Szkocki
Chemik Police pokonał Galatasaray Istambuł 3:0. Policzanki zaprezentowały również kadrę swojej drużyny na sezon 2014/15.

Chemik Police - Galatasaray Istambuł 3:0

W pierwszym secie policzanki odskoczyły przy zagrywce Agnieszki Rabki. Rozgrywająca zagrywała trudnym floatem. Chemik miał kilka kontr, które na punkty najczęściej zamieniała Anna Werblińska. Policzanki odskoczyły na cztery oczka i dowiozły prowadzenia do końca seta, wygrywając 25:21.

W drugiej partii Chemik grał jeszcze skuteczniej. Gospodynie agresywnym blokiem zmuszały rywalki do miękkich ataków, które bez problemu zostały podbijane. Skuteczne w ataku były Katarzyna Gajgał-Anioł i Izabela Kowalińska. Partia zakończyła się wynikiem 25:19.

W trzecim secie gospodynie początkowo dały rozkręcić się swoim rywalkom. W połowie partii odrobiły jednak straty i przejęły inicjatywę. Dużą skutecznością w ataku utrzymała Izabela Kowalińska. Chemik wygrał 25:21 i całe spotkanie 3:0

Chemik Police - Galatasaray Istambuł 3:0 (25:21, 25:18, 25:21)

Chemik: Rabka, Bjelica, Werblińska, Glinka-Mogentale, Gajgał-Anioł, Mróz, Zenik (l.) oraz Kowalińska, Jagieło

Galatasaray: Germen, Alikava, Gurkavnak, Meijners, Kilić, Arslan, Kalac(l.) oraz Kilić, Avdinlar

Więcej o tym spotkaniu w poniedziałkowym Głosie Szczecińskim.