Rogalski lepiej od Murawskiego, Zwoliński od Robaka. Gola zawalił Matynia [oceny Portowców]

(mc)
Maksymilian Rogalski rozegrał w Bełchatowie bardzo dobry mecz.
Maksymilian Rogalski rozegrał w Bełchatowie bardzo dobry mecz. Artur Bańko/pogonszczecin.pl
Noty dla piłkarzy Pogoni Szczecin po spotkaniu z GKS w Bełchatowie (0:1) od 1 do 10, gdzie 1 to ocena najniższa.

Radosław Janukiewicz (6) - przy bramce bez szans. Reszta interwencji poprawna.

Sebastian Rudol (4) - miał wiele pracy z Michałem Makiem i średnio z nim sobie radził. W ofensywie jego wrzutki były dalekie od ideału.

Hernani (5) - w meczu z GKS środek obrony wyglądał nawet nieźle. Dużo gorzej było na skrzydłach.

Wojciech Golla (5) - bez poważniejszych błędów, choć mecz był szybki i ostry. Bliski gola w końcówce, ale sędzia wskazał spalonego w tej sytuacji.

Hubert Matynia (4) - duży błąd na samym początku spotkania, gdy zagapił się i GKS strzelił gola. Później było lepiej, zwłaszcza w akcjach ofensywnych. Coraz lepiej rozumie się z Małeckim i sam także próbuje odważnych rozwiązań. Zobaczymy jednak, czy błąd przy golu nie będzie go kosztować miejsca w składzie.

Adam Frączczak (4) - trener dał mu... 27 minut. Nie wyglądał jakoś szczególnie źle przez ten czas, a jednak szybko usiadł na ławce. Być może chodziło o zbyt słabe asekurowanie Rudola w obronie.

Maksymilian Rogalski (7) - bardzo dobry mecz pomocnika, przyćmił trochę Murawskiego. Dobre decyzje, sporo przechwytów i odbiorów. Brakuje mu tylko odwagi przy podejmowaniu prób strzeleckich.

Rafał Murawski (5) - podobno z trybun to właśnie jego obserwował asystent selekcjonera Adama Nawałki. Nie wypadł w Bełchatowie najlepiej, ale jemu również należy się słabszy dzień.

Patryk Małecki (5) - z oceną tego skrzydłowego jest taki problem, że on zwykle jest widoczny, często jest przy piłce, ale konkretów z tego, dokładnych podań, groźnych strzałów - jak na lekarstwo. W drugiej połowie jedno jego dobre dogranie mogło się skończyć bramką. Czekamy na przebudzenie w ekstraklasie, to w Pucharze Polski ma za sobą.

Łukasz Zwoliński (6) - można o napastniku powiedzieć, że zagrał dobry mecz, mimo iż nie oddał celnego strzału na bramkę. Zwoliński był aktywny, często pod grą, umiejętnie utrzymywał się przy piłce. Będzie z niego jeszcze dużo pożytku w tym sezonie.

Marcin Robak (5) - tym razem nasz król strzelców szamotał się na boisku jak ryba złapana w sieci. Nie miał łatwego zadania z obrońcami GKS, którzy zagrali niemal perfekcyjny mecz. Dwa razy bliski zdobycia gola.

Takuya Murayama (4) - wszedł za Frączczaka w pierwszej połowie, a zagrał chyba gorzej od niego. Mało widoczny, bez błysku. Wygląda na to, że razem z Akahoshim odeszło z Pogoni sporo potencjału Murayamy.

Ricardo Nunes (4) - czekamy na pełny występ od 1. minuty. Na razie nie pokazuje nic szczególnego.

Mateusz Matras (5) - wszedł za kontuzjowanego Hernaniego i spisał się bez zarzutu.