Wybrzeże Gdańsk - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:32. Pewne zwycięstwo w Trójmieście

Paweł Krupa zdobył w Gdańsku pięć bramek.
Paweł Krupa zdobył w Gdańsku pięć bramek. Sebastian Wołosz/archiwum
Szczypiorniści Pogoni pokonali Wybrzeże Gdańsk 32:24 , beniaminka rozgrywek, w meczu 4. kolejki Superligi.

Przed meczem okazało się, że z powodu kontuzji kolana nie będzie mógł wystąpić Wojciech Zydroń. "Zyga" w trakcie spotkania pojawiał się na boisku tylko na rzuty karne, i zdobył z nich pięć bramek. W pierwszej połowie na lewym skrzydle zastąpił go Dawid Krysiak, w drugiej Paweł Krupa. Na kolejny mecz Zydroń powinien być gotów do gry.

Po raz pierwszy w bramce Pogoni wystąpił Lech Kryński, pozyskany latem ze Stali Mielec, który w okresie przygotowawczym pechowo złamał kość śródstopia. W Gdańsku z powodzeniem bronił przez 40 minut, później zastąpił go Krzysztof Szczecina.

Gospodarze tylko do przerwy byli w stanie nawiązać walkę z Pogonią, głównie za sprawą licznych kar, które łapali szczecinianie. Mimo to po pierwszej połowie prowadzili 13:10.

10 minut po wznowieniu Pogoń miała już siedem bramek przewagi nad beniaminkiem. Ostatecznie podopieczni trenera Rafała Białego wygrali w Trójmieście 32:24. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli Marcin Lijewski i Łukasz Rogulski (po 4).

W zespole Pogoni zadebiutował obrotowy Tomasz Grzegorek.

Meczem w Gdańsku Gazownicy rozpoczęli serię spotkań z beniaminkami Superligi. W poniedziałek 6 października zagrają w Arenie Szczecin z Nielbą Wągrowiec, a 11 października we Wrocławiu ze Śląskiem.

Wybrzeże Gdańsk - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:32 (10:13)
Pogoń:Kryński, Szczecina, Kowalski - Zydroń 5, Zaremba 5, Konitz 5, Jedziniak 5, Krupa 5, Bruna 4, Walczak 1, Gierak 1, Krysiak 1, Statkiewicz, Gmerek, Grzegorek.

Więcej o meczu Pogoni z Wybrzeżem w poniedziałkowym dodatku sportowym do "Głosu Szczecińskiego".