Wysoka porażka Pogoni '04 w pierwszym meczu w Arenie Szczecin

Anna Pasztor
Kamil Dworzecki, bramkarz Wisły, rozegrał w Szczecinie bardzo dobry mecz.
Kamil Dworzecki, bramkarz Wisły, rozegrał w Szczecinie bardzo dobry mecz. Sebastian Wołosz
Pogoń '04 Szczecin przegrała z Wisłą Kraków 2:7 meczu 2. kolejki ekstraklasy futsalu.

Pogoń '04 Szczecin - Wisła Krakbet Kraków

Od początku meczu lepiej prezentowała się Wisła. Portowcy grali jakby ospali, potrzebowali przebudzenia. Pobudką była pierwsza stracona bramka. Od tego momentu szczecinianie zaczęli grać dynamiczniej, ale ciągle nie mogli sforsować defensywy przyjezdnych. W zamieszaniu podbramkowym Michał Kubik trafił piłkę do własnej siatki i Pogoń przegrywała 0:2. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

W drugiej połowie Portowcy prezentowali się lepiej, stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie, ale na ich drodze stawał Kamil Dworzecki. Goście za to ruszyli z kontrą i strzelili trzecią bramkę. Kontaktowego gola dla Portowców zdobył debiutant w szczecińskim zespole, Mateusz Krzymiński. Gdy tablica wyników wskazywała 2:5 szczecinianie wycofali bramkarza, ale ten taktyczny ruch nie pomógł w odniesieniu zwycięstwa.

Był to pierwszy mecz Portowców w hali Arena Szczecin. Za tydzień Pogoń gra na wyjeździe z Gwiazdą Ruda Śląska.

Pogoń '04 Szczecin - Wisła Krakbet Kraków 2:7 (0:2)
Bramki: Krzymiński 2 (29,33) - Dos Santos (6), Kubik (13 - sam.), Vakhula 2 (27, 37), Budniak (31), Morawski (39), Wojciechowski (40).
Pogoń '04: Koszmider - Bugański, Tubacki, Gepert, Jurczak, Jakubiak, Krzymiński, Żebrowski, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii, Sharovara.