Flota Świnoujście przywozi punkt z Łodzi

Rafał Grzelak zdobył bramkę dla Floty z rzutu karnego.
Rafał Grzelak zdobył bramkę dla Floty z rzutu karnego. Bartek Wutke/archiwum
Flota Świnoujścia zremisowała 1:1 na wyjeździe z Widzewem Łódź w meczu 9. kolejki I ligi. Do przerwy Wyspiarze prowadzili 1:0.

Flota objęła prowadzenie po trafieniu Rafała Grzelaka z rzutu karnego w 39. minucie. Jedenastka została podyktowana za faul bramkarza Widzewa Dino Hamzicia na Charlesie Nwaogu.

W pierwszej połowie to Flota była zespołem lepszym, ale po przerwie Widzew wziął się do roboty. Łodzianie stworzyli kilka groźnych sytuacji. Wyrównali w 63. minucie po strzale z dalszej odległości pod poprzeczkę Piotra Mrozińskiego.

W następną niedzielę Flota zagra u siebie z Miedzią Legnica (godz. 15).

Widzew Łódź - Flota Świnoujście 1:1 (0:1)
Bramki:Mroziński (63) - Grzelak (39-karny).
Widzew: Hamzić - Kozłowski, Nowak, Pidwirnyj, del Toro, Dosljak (61 Augustyniak), Mroziński, Injac, Janiec (46 Broź), Wrzesiński (73 Kwiek), Duda.
Flota:Brljak - Sołowiej, Stasiak, Opałacz,Kamiński, Niewiada, Lisowski, Grzelak (75 Brud), Reca (86 Erić),Olszar, Nwaogu (82 Kort).
żółte kartki:Hamzić, Pidwirnyj, Mroziński - Stasiak, Sołowiej, Kamiński.
sędziował:Sulikowski (Gdańsk).