Szczecin posmakował ekstraklasy. Trzecie miejsce Wilków Morskich w memoriale Wysockiego [zdjęcia]

Przemysław Sierakowski
Sebastian Wołosz
Wilki Morskie Szczecin w okrojonym składzie zajęły 3. miejsce w V memoriale im. Romana Wysockiego, a Spójnia 4. Z dobrej strony pokazał się Trevor Releford, który może zostać jedną z gwiazd sezonu.

V Memoriał im. Romana Wysockiego

Piątek

Pierwszego dnia memoriału King Wilki Morskie zmierzyły się ze Spójnią Stargard. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Jednak w kolejnych odsłonach szczecinianie uciekli z wynikiem za sprawą skutecznych rzutów z dystansu. Bardzo dobrze tego dnia spisywał się Trevor Releford, który pokazał, że będzie bardzo ważnym elementem zespołu. Spójnia nie odpuszczała. Dobre zawody rozgrywał Rafał Bigus, Łukasz Bodych oraz Piotr Pluta. Wilki wygrały 85:67 i po pierwszym dniu turnieju liderowały w turnieju.

Sobota

Spójnia grała z Polpharmą Starogard i przegrała bardzo wyraźnie. Praktycznie nie stawiała oporu. Po trzech kwartach przegrywała 30:77. Tylko dobra postawa Łukasza Żytki pozwoliła nieco zniwelować przewagę Polpharmy. Podopieczni Aleksandra Krutikowa ostatecznie przegrali 55:91. Drugi sobotni mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Szczecinianie mieli problemy ze skutecznością. Kontuzji kostki w meczu z AZS Koszalin nabawił się Marcin Sroka. Podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza mieli problem ze zbiórkami, co wykorzystywali przyjezdni i zdobywali łatwe punkty. Akademicy uciekli gospodarzom w trzeciej kwarcie. Wilki próbowały zmniejszyć dystans, ale doszli rywali tylko na sześć oczek. Na lepszy rezultat zabrakło czasu. Od samego rana odbywał się również towarzyszący memoriałowi turniej koszykówki ulicznej 3x3 Wilk Street 2014. Podczas imprezy odbyło się kilka konkursów, m.in.: rzutów za trzy punkty. Najlepszym strzelcem dystansowym został Adam Wiercioch.

Niedziela

AZS był pewny wygranej w turnieju i w spotkaniu ze Spójnią nie zagrał Qyntel Woods. Stargardzianie mimo tego, że przegrali dwa wcześniejsze spotkania, wyszli na parkiet w bojowych nastrojach. Bardzo dobre zawody rozegrali Łukasz Żytko, Bartłomiej Wróblewski, Łukasz Bodych oraz Piotr Pluta. Każdy z tych zawodników zdobył powyżej dziesięciu punktów. Ostatecznie Spójnia po walce przegrała z AZS 84:97 i zajęła ostatnie miejsce w całym turnieju. Wilki Morskie fantastycznie rozpoczęły mecz z Polpharmą. Pierwszą kwartę wygrały 21:12. Później było już tylko gorzej i ostatecznie szczecinianie przegrali 61:81. Trener Krzysztof Koziorowicz miał na swojej ławce prawdziwy szpital. Kontuzjowani są Zbigniew Białek, Paweł Mróz, Hubert Mazur, Witalij Kowalenko oraz Marcin Sroka.

Wyniki

Dzień I: AZS - Polpharma 76:69 (18:16, 23:28, 17:18, 18:7); Wilki - Spójnia 85:67 (20:14, 21:24, 31:15, 13:14)

Dzień II: Polpharma - Spójnia 91:55 (22:3, 27:14, 28:13, 14:25), Wilki - AZS 63:69 (14:14, 18:22, 14:22, 17:11)

Dzień III: AZS - Spójnia 97:84 (20:16, 28:25, 27:24, 22:19), Wilki - Polpharma 61:81 (21:12, 12:23, 12:28, 16:18)