Porażka i zwycięstwo Spójni z zespołem białoruskiej ekstraklasy

Rywal Spójni to wicemistrz najwyższej ligi białoruskiej
Rywal Spójni to wicemistrz najwyższej ligi białoruskiej Tadeusz Surma
Spójnia Stargard zagrała towarzysko z Grodno 93 z Białorusi. Najpierw przegrała szesnastoma punktami, a później wygrała różnicą dziewięciu punktów.

Przygotowująca się do rozgrywek ligowych Spójnia Stargard rozegrała w Stargardzie dwa spotkania towarzyskie z Grodno 93. Stargardzki pierwszoligowiec jeden mecz z wicemistrzem ekstraklasy Białorusi wygrał.

W piątek górą było Grodno. Koszykarze Spójni mieli problemy ze zdobywaniem punktów. Szczególnie nie szło im z dystansu. W drugiej kwarcie rywal z Białorusi odskoczył na kilkanaście punktów i później kontrolował wydarzenia na parkiecie stargardzkiej hali. Spójnia przegrała 58:74. W stargardzkim zespole jaśniejszym punktem był Piotr Pluta, który pokazał, że może być wzmocnieniem siły ataku Spójni. W piątkowym meczu rzucił on 15 punktów.

Lepiej wyglądała gra Spójni w dzisiejszym spotkaniu. Koszykarze stargardzkiego zespołu pokazali, że mogą być groźni w rzutach z dystansu. To właśnie trzypunktowe trafienia wyprowadziły Spójnię na bezpieczne prowadzenie w drugiej połowie. A bliżej kosza udanymi akcjami popisywał się Łukasz Bodych. Spójnia, prowadzona przez trenera Aleksandra Krutikowa, wygrała sobotni mecz 83:74.