35. Szczeciński Półmaraton Gryfa. Padł rekord frekwencji i rekord trasy [wideo, zdjęcia]

Joel Maina Mwangi - zwycięzca tegorocznego Półmaratonu Gryfa i zarazem jego nowy rekordzista. Sebastian Wołosz
Kenijczyk Joel Maina Mwangi zwyciężył w 35. Półmaratonie Gryfa. Uzyskany przez niego czas 1.01,16 jest nowym rekordem imprezy. Bieg ukończyło 1484 uczestników. To także najlepszy wynik w historii szczecińskiego półmaratonu.
35. Szczeciński Półmaraton Gryfa

W tym roku biegacze rywalizowali na nowej trasie od Jasnych Błoni, przez Wały Chrobrego i z powrotem.

- To bardzo szybka trasa, sprzyjająca biciu rekordów życiowych. Pomogła też pogoda, nie było za gorąco - ocenia pani Ania, jedna z uczestniczek.

Poprawiano nie tylko "życiówki". Zwycięzca, Kenijczyk Joel Maina Mwangi, ustanowił nowy rekord imprezy. Poprzedni (1.04,16) należał od 2010 r. do jego rodaka Cosmas Kyeya.

Najlepszy z Polaków był Łukasz Wirkus (Talex Borzytuchom), który do mety przybiegł ponad siedem sekund za triumfatorem. Najszybsza z pań była rodaczka zwycięzcy, Agnes Chebet (1.12,43). W rywalizacji rolkarzy najszybszy był Kazimierz Posadowski.

Swoją klasyfikację miały też drużyny. Pod uwagę brano czasy najlepszej czwórki. Najlepszy okazał się Benedek Team z Kenijczykami w składzie. Ich łączny czas to 4.48,52.

W biegu na 10 km wygrał szczecinianin Bartosz Nowicki (30,52). Wśród kobiet najszybciej tę trasę pokonała Monika Andrzejczak (Puszczyk Bukowy).

Łącznie rywalizację ukończyło 1484 uczestników. To o blisko 200 więcej niż przed rokiem.