Błękitni Stargard przegrali w Kołobrzegu. Do przerwy prowadzili 3:0

psw
Krzysztof Kapuściński, trener Błękitnych Stargard ma o czym myśleć po środowym spotkaniu swojej drużyny, która przegrała 3:4 z Kotwicą Kołobrzeg. (fot. Sebastian Wołosz/archiwum)
W 5. kolejce II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali w Kołobrzegu z Kotwicą 3:4. Podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego rozegrali tragiczną drugą połowę i roztrwonili przewagę trzech bramek z pierwszej odsłony.

Błękitni Stargard już w 13. minucie meczu objęli prowadzenie za sprawą trafienia Oskara Fijałkowskiego. Kolejne dwie bramki strzelił Rafał Gutowski i do przerwy goście prowadzili 3:0. Mecz był już teoretycznie zakończony, bo mało kiedy drużyna przegrywająca tyloma golami jest w stanie odrobić straty.

Kotwica Kołobrzeg pokazała jednak ambicję i charakter oraz to, że wierzy w niemożliwe. Już 120 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania gospodarze strzelili swoją pierwszą bramkę. W 60. minucie meczu Tomasz Rydzak zdobył gola kontaktowego, który dał zespołowy Kotwicy nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku. Błękitni nie radzili sobie w obronie i w 76. minucie stracili trzecią bramkę. To co wydawało się niemożliwe w przerwie meczu stało się realne na dziewięć minut przed końcem starcia. Rydzak strzelił gola na wagę zwycięstwa w środowym spotkaniu. Stargardzianie przegrali 3:4 i po pięciu ligowych kolejkach zajmują 13. miejsce w tabeli z sześcioma punktami na swoim koncie.

Kolejny mecz Błękitni Stargard zagrają 30 sierpnia. Ich przeciwnikiem będzie Puszcza Niepołomice.

Kotwica Kołobrzeg - Błękitni Stargard 4:3 (0:3)
Bramki: Ropiejko (47), Rydzak 2 (60, 81), Biegański (76) - Fijałkowski (13), Gutowski (25, 38)
Kotwica: Kamola - Soczyński, Poznański, Kokosiński, Strzelecki (46 Bejuk), Rydzak, Mularczyk, Pietras, Świechowski (46 Biegański), Skórecki, Ropiejko (90 Pikuła)
Błękitni: Ufnal - Wojtasiak, Murawski, Pustelnik, Wawszczyk, Więcek, Flis, Poczobut, Kosakiewicz (62 Gajda), Gutowski, Fijałkowski.