Błękitni Stargard wygrali w Pucharze Polski

Błękitni Stargard w akcji
Błękitni Stargard w akcji Archiwum
Drugoligowi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali w Pucharze Polski beniaminka I ligi Pogoń Siedlce 3:1.

Błękitni Stargard po wyeliminowaniu tydzień temu trzecioligowca Małapanewa Ozimek w kolejnej rundzie Pucharu Polski zagrali dzisiaj w Stargardzie z beniaminkiem I ligi Pogonią Siedlce. Przewagę w pierwszej połowie stargardzianie udokumentowali golem z karnego Roberta Gajdy.

W drugiej połowie stargardzki zespół nie zwalniał i szybko powiększył przewagę. Najpierw na prowadzenie 2:0, a po chwili na 3:0 wyprowadził Błękitnych Maciej Więcek. Goście w tym momencie zaczęli grać bardziej ofensywnie i uzyskali przewagę.

Efektem był gol z karnego w 80 minucie. Golkiper Błękitnych Marek Ufnal był blisko obrony strzału Macieja Tataja. Ostatnie minuty dzisiejszego spotkania to dalsze ataki Pogoni, ale i skuteczna obrona gospodarzy. Błękitni próbowali też kontrataków, ale więcej goli już nie było.

Stargardzki drugoligowiec wygrał 3:1 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. W niej rywalem Błękitnych będzie pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice. Kto zwycięży w tej rywalizacji, ten w następnej rundzie będzie miał szansę rywalizować z kimś z ekstraklasy.