14 bramek rezerw Pogoni, porażka Błękitnych

(mc)
Błękitni przegrali w meczu sparingowym 2:3.
Pogoń II Szczecin wygrała oba spotkania sparingowe aż 7:1. Z kolei Błękitni Stargard przegrali mecz kontrolny 2:3.

Zawodnicy Pogoni II Szczecin rozegrali dwa spotkania sparingowe jednego dnia. Drużyna ma w swoich szeregach sporą liczbę piłkarzy, więc nie było z tym większych problemów. Najpierw Pogoń pokonała Arkonię Szczecin aż 7:1, choć do przerwy prowadziła tylko 1:0 po golu Dawida Zielińskiego, który pomylił się przy karnym, ale przy dobitce już nie. W drugiej połowie przy stanie 3:0, Arkonia strzeliła honorowego gola.

W drugim spotkaniu rywalem był niemiecki zespół Torgelower FC Grieif. I to nasi zachodni sąsiedzi jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. Jednak później już tylko szczecinianie zdobywali bramki, a skończyło się na 7:1. W obu spotkaniach trener Adam Gołubowski wystawiał różne składy, a żaden z piłkarzy nie uczestniczył w obu pojedynkach.

Tego samego dnia swój sparing rozgrywali drugoligowi Błękitni Stargard. Rywalem była trzecioligowa Gwardia Koszalin, która wygrała na terenie rywali 3:2. Zespół trenera Krzysztof Kapuścińskiego dość łatwo przebrnął przedwstępną rundę Pucharu Polski, gładko ogrywając Małapanew Ozimek 6:1.

W sobotę w rundzie wstępnej, Błękitni zagrają u siebie z Pogonią Siedlce. Rywal to beniaminek zaplecza ekstraklasy, więc spotkanie powinno być dużo trudniejsze. Pojedynek Błękitnych i Pogoni Siedlce już w sobotę o godzinie 17. Bilety kosztują 12 złotych (normalne) oraz 7 zł (ulgowe). Spotkanie można zobaczyć także w ramach wykupionego karnetu na poprzedni sezon II ligi.