Derby bez historii. Husaria zasłużonym mistrzem

(mc)
Husaria pewnie pokonała Cougars 57:7.
W Derbach Szczecina Husaria nie dała najmniejszych szans Cougars, wygrywając 57:7. Zwycięzcy pokazali, że słusznie zostali mistrzem sezonu zasadniczego. W półfinale zmierzą się z Kraków Kings.

Obie ekipy rywalizują na zapleczu Topligi, czyli w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego I. W sobotę odbyła się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Przed spotkaniem Husaria była już pewna tego, że drugi rok z rzędu będzie najlepsza w rozgrywkach. Z kolei rywale z Cougars walczyli o fazę play off. Taryfy ulgowej jednak nie było. Już do przerwy Husaria prowadziła 20:0.

Najpierw przyłożenie po 60-jardowej akcji zaliczył Jakub Dobrowolski, a podwyższył Przemysław Adamus. W drugiej kwarcie obaj panowie dokonali tego samego, a Adamus zaliczył także swoje przyłożenie. Po zmianie stron pierwsze i jedyne punkty w spotkaniu zdobyli nominalni gospodarze, czyli Cougars. Przyłożenie zaliczył Konrad Piotrowski, a podwyższył Bartosz Turski.

I to by było na tyle. Na więcej nie pozwoliła solidnie spisująca się defensywa Husarii. A, że jak zwykle dobrze funkcjonował atak, to zwycięstwo przyszło łatwo. Graczem spotkania został zdobywca trzech touchdownów, czyli Dobrowolski.

W półfinale, za tydzień, Husaria zagra z Kraków Kings. Stawką będzie awans do finału I ligi oraz przepustka do gry w Toplidze. - Przed nami intensywna analiza nagrań wideo i przygotowanie półfinałowego planu gry. To będzie najważniejszy mecz w tym sezonie - powiedział trener Husarii, Olaf Werner.

Cougars Szczecin - Husaria Szczecin 7:57 (0:7, 0:14, 7:28, 0:8)