Diamentowa Liga: Lisek drugi, Pliś z minimum

Piotr Lisek w tym sezonie jest w wysokiej formie.
Piotr Lisek w tym sezonie jest w wysokiej formie. Andrzej Szkocki
W trakcie zawodów Diamentowej Ligi w Glasgow Piotr Lisek (OSOT Szczecin) zajął drugie miejsce w rywalizacji tyczkarzy, a Renata Pliś (Maraton Świnoujście) wypełniła minimum na ME.

Renata Pliś zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 1500 m. Pokonując ten dystans w czasie 4.05,40 wypełniła minimum PZLA na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Zurychu w dniach 12-18 sierpnia.

Drugie miejsce w rywalizacji tyczkarzy zajął Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Wygrał Paweł Wojciechowski (5,67). Lisek pokonał tę samą wysokość, ale wcześniej dopiero przy drugim podejściu skoczył 5,60.

Lisek już wcześniej dwukrotnie zaliczył minimum na ME (5,65). Pliś musi jeszcze raz wypełnić normę postawioną przez PZLA. Ostateczny kształt polskiej kadry na ME zostanie ustalony po MP w Szczecinie (29-31 lipca).