Pogoń przegrywa w horrorze w Puławach. O awansie zadecyduje trzeci mecz

(paz)/Pogoń/lajfy.com
Bartosz Konitz rzucił w Puławach 6 bramek.
Bartosz Konitz rzucił w Puławach 6 bramek. Andrzej Szkocki
Szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin przegrali na wyjeździe po dogrywce z Azotami Puławy 30:32. Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:1, decydujący mecz w środku przyszłego tygodnia w Szczecinie.

Spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg. Po 30 i 60 minutach był remis, więc sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej minimalnie lepsi okazali się gospodarze.

Wcześniej Gazownicy mieli okazję na rozstrzygnięcie losów rywalizacji już po dwóch meczach. W 40. minucie prowadzili 20:17. Trzy minuty później Azoty doprowadziły jednak do wyrównania i walka bramka za bramkę toczyła się do końca dogrywki. Decydujące trafienie, tuż przed jej końcem, zaliczył Krzysztof Łyżwa.

Dogrywka była też w innym środowym meczu ćwierćfinału fazy play off. Skazywane na pożarcie MMTS Kwidzyn rozegrało świetny mecz z Vive Targi Kielce. Ostatecznie jednak wygrali mistrzowie Polski 41:39 i to oni, obok Orlen Wisły Płock zapewnili sobie awans do półfinału. Nafciarze po raz drugi pokonali Stal Mielec, tym razem 32:19.

W czwartek mecz Chrobry Głogów - Górnik Zabrze. W pierwszym meczu wygrali zabrzanie 33:24.

Azoty Puławy - Gaz-System Pogoń Szczecin 32:30 (27:27, 14:14)
Bramki dla Azotów:Tarabochia 6, Krajewski 6, Sobol 5, Masłowski 5, Ćwikliński 2, Tylutki 2, Szyba 2, Przybylski 2, Kus 1, Łyżwa 1
Bramki dla Pogoni:Konitz 6, Zydroń 6, Zaremba 4, Bruna 4, Biały, Marković, Wardziński, Jedziniak 2, Walczak 1, Krupa 1.