Porażka Floty w meczu na wodzie. Znów lepszy beniaminek

Wyspiarze nie zmazali plamy po słabym występie przeciwko Puszczy (0:1)
Wyspiarze nie zmazali plamy po słabym występie przeciwko Puszczy (0:1) WB/archiwum
Flota Świnoujście przegrała na wyjeździe 1:2 z Chojniczanką Chojnice. Wyspiarze mają już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

O mały włos spotkanie nie doszłoby do skutku. Przed jego rozpoczęciem nad stadionem przeszła potężna ulewa. Po naradach podjęto decyzję, że jednak mecz się odbędzie, choć rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem.

Lepiej na mokrej nawierzchni radzili sobie gospodarze. Wyspiarze w pierwszej połowie nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki. Natomiast w stronę bramki Darko Brljaka oddano kilka groźnych strzałów.

W 32. minucie Tomasz Mikołajczak został sfaulowany w polu karnym Floty i sędzia podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją sam poszkodowany.

Pierwsza połowa skończyła się dla Wyspiarzy tym gorzej, że kontuzji doznał Sebastian Olszar. Skrzydłowy dopiero niedawno wrócił do normalnych treningów, występ w Chojnicach był jego pierwszym w wyjściowej jedenastce.

Olszara zmienił rzadko w tym sezonie oglądany Maciej Mysiak. Szybko wpisał się do protokołu otrzymując żółtą kartkę. Jednak w 56. minucie zdobył bramkę, wykorzystując wrzutkę Krzysztofa Bodzionego.

Kolejnym rezerwowym, który mógł strzelić gola był Sebastian Kamiński. Kilka minut po wejściu na boisko minimalnie chybił. Trafił za to napastnik gospodarzy, Andrzej Rybski, wykorzystując podbramkowe zamieszanie.

Oba zespoły starały się na mokrej nawierzchni grać górą. Lepiej w takiej grze radzili sobie gospodarze, którzy do końca spotkania nie oddali inicjatywy.

Flota przegrała drugi mecz z rzędu, w sobotę podejmie Olimpię Grudziądz, która w środę bezbramkowo zremisowała z Wisłą Płock.

Chojniczanka Chojnice - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)
Bramki: Mikołajczak (33-karny), Rybski (77) - Mysiak (56).
Chojniczanka:Misztal - Bednarek, Radler, Jankowski, Mysona (59 Iwanicki), Chyła, Feciuch, Mrozik, Duda (76 Jędrzejczyk), Mikołajczak (90 Wypij), Rybski.
Flota: Brljak - Mokwa, Kieruzel, Gusocenko, Jasiński, Śpiączka (80 Arifović), Niewiada, Bodziony, Grzelak, Olszar (46 Mysiak), Hosek (66 Kamiński).