Świąteczna skuteczność Iny. Prowadząca Astra powiększa przewagę nad resztą

Przemysław Sierakowski
Remis w derbach Szczecina.
Olbrzymią niespodziankę w Wielką Sobotę sprawiła Ina Goleniów, która pokonała Gryf Kamień Pomorski 6:1 na jego stadionie. Derby Szczecina pozostały bez rozstrzygnięcia.

Gospodarze przed meczem byli stawiani w roli faworyta. Podopieczni trenera Stanisława Kuryłło mierzyli się z drużyną środka tabeli. Przyjezdni już w 15. minucie objęli prowadzenie, po bramce Damiana Banachewicza. Gryf odpowiedział golem w 38. minucie meczu i do przerwy mieliśmy remis 1:1. W drugiej odsłonie goście czekali na rywali na własnej połowie, by móc wyprowadzić kontrę. W 50. minucie spotkania Ina przejęła piłkę i rozpoczęła kontratak, który skutecznie wykończył Rafał Makarewicz. Kolejne gole gości padały regularnie, co pięć minut. Kamil Piotrowski puścił jeszcze cztery bramki, a Gryf przegrał 1:6. - Zagraliśmy bardzo słabo w obronie - mówi Stanisław Kuryłło. - Przyda nam się taki zimny prysznic, bo niektórzy myśleli już, że mogą grać na wyższym poziomie.

Gryf Kamień Pomorski - Ina Goleniów 1:6 (1:1)

Bramki:Karczmarski (38) - Banachewicz (15), Makarewicz (50), Mituła (55), Szynfeld (65), Jarząbek 2 (70, 75).

Gryf: Piotrowski - Kmetyk (75 Byczkowski), Kapczyński, Król, Sasin, Nagel
(60 Pogoda), Karczmarski (65 Książek),Kacperek, Wittbrodt, Dąbrowski, Nidziński (75 Mrówczyński).

Ina: Henger - Mituła, Trosko, Makarewicz, Szynfeld, Banachewicz, Dobrowolski, Borek, Hanuszkiewicz (82 Woźniakowski), Jarząbek (80 Pałubski), Mojsiewicz (61 Pędziwiatr).

Derby Szczecina zapowiadały się niezwykle emocjonująco, gdyż obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli. W pierwszej połowie większą skutecznością i determinacją wykazali się piłkarze Hutnika. Efektem tych działań była bramka na 1:0, którą zdobył Michał Niedźwiecki. Gospodarze operowali piłką w środkowym sektorze boiska i nie przynosiło to pozytywnych rezultatów. W drugiej połowie Arkonia zmieniła swoją taktykę. Zdecydowała się na grę długimi piłkami. W ten sposób zaczęła stwarzać groźne okazje, których wciąż nie mogła zamienić na bramkę. W 85. minucie trener Michał Zygoń zdecydował się zdjąć z boiska Marcina Pautera. W jego miejsce na murawie zameldował się Damian Firek i po dwóch minutach strzelił gola gwarantującego remis w derbowym spotkaniu z Hutnikiem.

Arkonia Szczecin - Hutnik Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: Firek (87) - Niedźwiecki (25).

Arkonia: Szczerbik - Staciwa, Klym, Jałoszyński, Rawa, Giecołd (67 Marcinkowski), Baranowski (46 Miliewski), Kaczorowski (75 Woźniak), Burnejko, Pauter (85 Firek), Prokopowicz.

Hutnik: Cichosz - Mendyk, Kozłowski, Szumiato, Niedźwiecki (90 Kalitowski), Tirtysznyj, Danikiewicz, Grzywacz, Gniotek (80 Włodarczyk), Skuratowski, Drzewiecki (70 Świech)