Rezerwy Chemika Police bez awansu. Chyba na niego za wcześnie

(rk)
Siatkarki Chemika II w przyszłym sezonie znów będą grały w II lidze.
Siatkarki Chemika II w przyszłym sezonie znów będą grały w II lidze. Krzysztof Cichomski
Siatkarki PSPS Chemik II Police bez powodzenia rywalizowały w Gorlicach w turnieju ogólnopolskim o awans do I ligi.

Zespół jechał bez presji, ciśnienia awansu. Choć okoliczności do gry na zapleczu ekstraklasy były bardzo sprzyjające (bezpośrednio awansowały dwie drużyny, a trzecia grała w barażach), to Chemik jest przecież młodym i niedoświadczonym zespołem. Sam występ w rozgrywkach finałowych na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Policzanki przegrały wszystkie trzy spotkania i zakończyły turniej na ostatnim miejscu w turniejowej tabeli. W pierwszym pojedynku podopieczne Zdzisława Gogola zmierzyły się z Ekstrim Gorlice, gospodyniami turnieju. Policzanki przegrały 1:3 (22:25, 21:25, 25:16, 22:25).

Najbliżej zwycięstwa były w sobotę. Wtedy to przegrały z Pszczyną Jastrzębie Boryna 1:3 (18:25, 52:11, 24:26, 23:25). W dwóch ostatnich setach zabrakło naprawdę niewiele, aby odnieść zwycięstwo i powalczyć o trzecią pozycję w tabeli.

Ostatniego dnia turnieju Chemik przegrał z Nike Węgrów, również 1:3 (16:25, 20:25, 25:22, 17:25).

Co ciekawe, siatkarki z Polic w każdym spotkaniu przegrywały dwa pierwsze sety, zwyciężały w trzecim, jednak nie potrafiły doprowadzić do tie breaka. Trzy porażki w Gorlicach oznaczają koniec sezonu.

Na awans okazało się być za wcześnie. Być może w przyszłym roku zespół będzie już gotowy.