Bardzo ważne zwycięstwo Floty w Stróżach

Rafał Grzelak zdobył pierwszą bramkę dla Floty w Stróżach.
Rafał Grzelak zdobył pierwszą bramkę dla Floty w Stróżach. WB/archiwum
Flota Świnoujście dzięki wygranej 3:1 na wyjeździe z Kolejarzem Stróże ma już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Jedyną bramkę Wyspiarze stracili po trafieniu z rzutu rożnego.

Flota Świnoujście w Stróżach zagrała bez kontuzjowanych Marka Opałacza i Roberta Kolendowicza. Tego drugiego udanie zastąpił Rafał Grzelak, który w 17. minucie otworzył wynik.

Po upływie kolejnych 17. Flota prowadziła już 2:0. Swój wzrost wykorzystał Petr Hosek i strzałem głową podwyższył wynik. Tuż przed przerwą Czech zderzył się z Sebastianem Leszczakiem i na druga połowę już nie wyszedł.

W 62. minucie gospodarze zdobyli niecodzienną bramkę. Wojciech Trochim strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego.

Gdy wydawało się, że Kolejarz rzuci się w pościg za Flotą, to czerwoną kartkę obejrzał Marcin Stefanik.

W dziesiątkę gospodarze walczyli ambitnie, ale to goście podwyższyli wynik po strzale Krzysztofa Bodzionego.

Kolejarz Stróże - Flota Świnoujście 1:3 (0:2)
Bramki: Trochim (62) - Grzelak (17), Hosek (34), Bodziony (73).
Flota: Brljak - Mokwa, Zalepa, Kieruzel, Jasiński, Śpiączka (64 Kamiński), Sołowiej (79 Mysiak), Niewiada, Bodziony, Grzelak, Hosek (46 Arifović).
Czerwona kartka: Stefanik (66, Kolejarz, za faul).
Sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork).