Wilki Morskie ciągle w grze po wygranej w trzecim meczu z MOSiR Krosno

(psw)
Marcin Flieger zdobył 25 punktów dla Wilków.
Marcin Flieger zdobył 25 punktów dla Wilków. Sebastian Wołosz/archiwum
Fantastyczna pierwsza kwarta zapewniła szczecinianom zwycięstwo w ważnym, trzecim spotkaniu z MOSiR Krosno 97:74 w ćwierćfinale fazy play off.

Wilki Morskie fantastycznie rozpoczęły starcie z zespołem z Podkarpacia. Podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza musieli wygrać mecz, by przedłużyć swój pobyt w rundzie pucharowej. Ogromna determinacja i motywacja sprawiły, iż pierwszą kwartę Wilki wygrały 38:18. Taka przewaga wynikała z fantastycznej skuteczności z dystansu. Gospodarze trafili, aż sześć rzutów zza linii 6.75 m.

Kolejne kwarty były już bardziej wyrównane. Wilki nie mogły utrzymać takiej skuteczności, gdyby było inaczej, to rekord Guinnessa w celnych rzutach trzypunktowych w trakcie jednego spotkania byłby zagrożony. Szczecinianie cały czas prowadzili grę i kontrolowali wydarzenia, które miały miejsce na parkiecie.

W meczu nie zabrakło kontrowersji. W czwartej kwarcie niesłusznie przewinieniem technicznym ukarany został Karol Nowacki. Taki sam faul odgwizdano Marcinowi Fliegerowi, który wdał się w utarczkę słowną z Grzegorzem Grochowskim. Rozgrywający gości też zasługiwał na taką samą karę, jak lider Wilków. Mimo tych wydarzeń szczecinianie wygrali wysoko i w niedzielę o godz. 17 zagrają czwarty mecz w rywalizacji z MOSiR Krosno.

King Wilki Morskie Szczecin - MOSiR PBS Bank KHS Krosno 97:74 (38:18, 16:14, 25:25, 18:17)
Wilki Morskie: Flieger 25, Białek 24, Majcherek 15, Pluta 11, Nowacki 7, Mróz 6, Bojko 3, Balcerek 2, Koziorowicz 2, Trela 2, Kuśmieruk 0, Kowalczuk 0.