Nieskuteczna Pogoń '04 zremisowała z Czerwonymi Diabłami z Chojnic

(an)
Mateusz Gepert zdobył drugą bramkę dla Pogoni.
Mateusz Gepert zdobył drugą bramkę dla Pogoni. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń '04 Szczecin zremisowała z Red Devils Chojnice 2:2. Mimo to nadal zajmuje drugą pozycję w ligowej tabeli. To był pierwszy mecz Łukasza Żebrowskiego w roli trenera rozegrany przed szczecińską publicznością.

Początek spotkania nie zwiastował emocji i należał do przyjezdnych, którzy mieli więcej sytuacji podbramkowych. Gorąco zrobiło się, gdy goście wyszli na prowadzenie. Wówczas to Portowcy zaczęli grać odważniej, co przyniosło oczekiwany rezultat. Do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec szczecinian, Marcin Mikołajewicz. Jeszcze przed przerwą podwyższenie zapewnił Mateusz Gepert, który całkowicie swoim strzałem zaskoczył bramkarza gości.

Natomiast drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze utrzymując się przy piłce na połowie chojniczan. Czerwone Diabły grały głównie kontratakiem, a jeden z nich zapewnił im wyrównanie. Choć Portowcy w końcówce wycofali bramkarza, to wynik meczu już się nie zmienił.

Pogoń '04 Szczecin - Red Devils Chojnice 2:2 (2:1)
Bramki: Mikołajewicz (13), Gepert (17) - Kolesnik (7), Solecki (34)
Pogoń '04: Neagu- Tubacki, Mikołajewicz, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii.