Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. ODPOWIEDZI, TEST - sprawdź

Redakcja
Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - odpowiedzi po egzaminie.
Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - odpowiedzi po egzaminie.
Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - odpowiedzi. Ponad 350 tys. szóstoklasistów w całej Polsce przystąpiło we wtorek do pisemnego sprawdzianu. Odpowiedzi i testy na naszej stronie po egzaminie.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 ODPOWIEDZI

Ponad 350 tys. szóstoklasistów w całej Polsce przystąpiło we wtorek do pisemnego sprawdzianu. Są oni ostatnim rocznikiem, który zdaje sprawdzian w formule obowiązującej od 2002 r. Uczestnictwo w nim jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 rozpoczął się po godz. 9 i potrwa 60 minut. Dla uczniów z różnymi dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu może być przedłużony o 30 minut. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uwaga! Po zakończeniu sprawdzianu szóstoklasisty na portalu gk24.pl znajdziesz test wraz z sugerowanymi odpowiedziami do testu. Zostaną zamieszczone pod TYM LINKIEM >>> Sprawdzian szóstoklasisty 2014. TEST, ODPOWIEDZI

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 [ODPOWIEDZI, wideo]. Sprawdź, czy test był łatwy

Sprawdzian szóstoklasisty - odpowiedzi po egzaminie

"Jest spokojnie" - powiedziała PAP we wtorek tuż przed rozpoczęciem sprawdzianu wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka. Zapewniła, że wszystko odbywa się zgodnie z procedurami.

Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnego wypadku losowego nie mógł przystąpić do sprawdzianu we wtorek, będzie go pisać w drugim terminie - 3 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Uczniowie, którzy w ogóle nie przystąpią do sprawdzianu w tym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i zgłosić się na egzamin za rok.

Jeśli szóstoklasista zamierza kontynuować naukę w gimnazjum rejonowym, to liczba uzyskanych przez niego punktów ze sprawdzianu nie ma większego znaczenia - i tak zostanie przyjęty do szkoły. W przypadku wyboru gimnazjum spoza rejonu czy szkół prywatnych i społecznych wynik sprawdzianu może decydować o tym, czy uczeń zostanie przyjęty do szkoły. Sprawdzianu nie można powtórzyć z powodu słabego wyniku.

Wyniki uzyskane przez uczniów ze sprawdzianu (wyrażone są w punktach, osobno dla każdej z umiejętności) umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną; szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami.

W związku ze sprawdzianem wtorek może być dniem wolnym od lekcji w szkołach podstawowych. Decyzję z tej sprawie podejmują dyrektorzy szkół.

Od 2015 r. będzie obowiązywała nowa formuła sprawdzianu. Będzie się on składał z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzać będzie wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Ta część sprawdzianu ma potrwać 80 minut.

Po części pierwszej i przerwie szóstoklasista przystąpi do drugiej części egzaminu - testu z języka obcego. Zgodnie z nową podstawą programową wszyscy uczniowie już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka obcego. Do wyboru jest sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Ta część egzaminu potrwa 45 minut.

Wyniki sprawdzianu wyrażone w procentach będą osobno podane z części pierwszej (z wyszczególnieniem wyniku dla zadań z języka polskiego i matematyki) i osobno z drugiej. Ma to umożliwić porównywanie wyników uzyskanych przez uczniów z danych przedmiotów na wszystkich etapach edukacji. (PAP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński