Pościg na drodze S3. W zatrzymaniu pomogli przypadkowi kierowcy [wideo]

Dodano: 18 marca 2014, 10:30

Pościg na drodze S3 (Wideo: policja)

Policjanci z Myśliborza na drodze S3 ruszyli w pościg za kierowcą peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyznę, który jak się okazało nie miał prawa jazdy i był poszukiwany, zablokowali swoimi autami przypadkowi kierowcy.

Policjanci z Myśliborza od dyżurnego otrzymali informację, że na drogą S3 może jechać kierowca, który podejrzewany jest o kradzieże paliwa. Policjanci zauważyli pojazd i podjęli próbę zatrzymania samochodu.

- Kierujący gwałtownie zmienił pas ruchu i zaczął uciekać – relacjonuje podkom. Przemysław Kimon z komendy wojewódzkiej. - Omijając radiowóz chciał potrącić zatrzymującą go policjantkę. Funkcjonariuszka odskoczyła a kierujący ominął kontrolę. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

W tym samym momencie dwóch innych kierowców widząc całą sytuację włączyło się do pomocy policjantom i blokując pasy ruchu oraz odcinając drogę ucieczki doprowadzili do zatrzymania pojazdu.

Policjanci wraz z kierowcami pozostałych aut podbiegli do kierowcy i zatrzymali go. Mężczyzna jeszcze podczas zatrzymania stawiał opór.

Jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że był trzeźwy pobrano mu krew celem badań na zawartość narkotyków.

- 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje podkom. Przemysław Kimon. - Następnego dnia usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści oraz zmuszania policjantów do zaniechania czynności. Ponadto odpowie za kilka kradzieży paliwa na stacja.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzech miesiące.

Czytaj więcej o:
  • droga S3
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.