Chemik Police zdobywcą Pucharu Polski!

Rafał Kuliga
Chemik Police wygrywa Puchar Polski.
Chemik Police wygrywa Puchar Polski. Sławomir Rykowski
Chemik Police zwyciężył dwa spotkania w turnieju finałowym rozgrywanym w Ostrowcu Świętokrzyskim. To pierwszy sukces w tym sezonie zarówno trenera Giuseppe Cuccariniego, jak i beniaminka Orlen Ligi.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się dla Chemika znakomicie. Policzanki prowadziły 11:0 i dopiero niecelny atak Anny Werblińskiej dał Muszyniance upragnione przejście. Chemik spokojnie utrzymywał przewagę i świetnie otworzył mecz. W drugim secie powróciły demony dnia poprzedniego. Beniaminek zaczął popełniać niewymuszone błędy, a rywalki ambitnie broniły i poprawiły grę blokiem. W drugiej części seta Chemik wziął się za odrabianie strat. Impuls swoim koleżankom dała Werblińska, która seryjnie kończyła piłki w ataku, przeważnie umiejętnie wybijając piłkę blok-aut. Policzanki doprowadziły do wyrównanej i bardzo zaciętej końcówki, w której zagrały z większym przekonaniem, zdecydowaniem i pewnością siebie.

Przegrana zaciętej końcówki i roztrwonienie przewagi podcięło Muszyniance skrzydła. Choć próbowały, walczyły i były bardzo zaangażowane w spotkanie, to policzanki były skuteczniejsze, lepsze w większości elementów. Szczególnie w ataku ze skrzydeł.

Chemik zdobył Puchar Polski i zrealizował pierwszy cel, jaki sobie postawił. Drugim ma być mistrzostwo Polski i podwójna korona. Niestety, zdobycie pucharu nie gwarantuje już udziału w Lidze Mistrzyń. Wystarczyć muszą złote medale i satysfakcja po zwycięstwie.

Chemik Police - Muszynianka Muszyna 3:0 (25:15, 27:25,25:17)

Chemik: Ognjenović, Bjelica, Bednarek-Kasza, Mróz, Werblińska, Glinka-Mogentale, Sawicka (libero) oraz Krzos, Raczyńska.