DPS w Szczecinie. Dyrektor Chełmiński do zwolnienia

Dodano: 3 marca 2014, 9:00

Magistrat postanowił zwolnić dyrektora Leopolda Chełmińskiego, który od siedmiu lat kieruje Domem Pomocy Społecznej. Związkowcy i załoga go broni, a miasto twierdzi, że to już postanowione.

Już w roku ubiegłym, kiedy do załogi DPS przy ul. Broniewskiego w Szczecinie dotarły pierwsze informacje o zamierzeniach magistratu, w obronie dyrektora wystąpiły związki zawodowe. Gdy zapadła już ostateczna decyzja, ponownie wysłały list protestujący do prezydenta Piotra Krzystka w styczniu tego roku. Do dziś nie otrzymali żadnej odpowiedzi, co już świadczy - jak mówią pracownicy - o arogancji władzy.

- Pan Leopold Chełmiński otrzymał dwukrotnie negatywną ocenę pracownika samorządowego, kierownika jednostki organizacyjnej gminy miasto Szczecin, co skutkuje rozwiązaniem stosunku pracy w trybie ustawowym tzn. 3-mce - informuje Łukasz Kolasa z biura prasowego urzędu.

- To jakaś fikcja - mówią pracownicy. - W tej negatywnej ocenie nie było żadnych konkretów, czysta uznaniówka. Chodziło o takie naliczenie najmniejszej liczby punktów w ocenie, aby formalnie były podstawy do pozbycia się tego wspaniałego dyrektora i człowieka.

Podobną opinię wyraziły związki zawodowe, co same w sobie jest ewenementem, bo rzadko zdarza się, aby związki broniły swojego pracodawcy.

- Z naszych informacji wynika, że nie zarzucono (dyrektorowi Chełmińskiemu - MR) żadnych błędów - napisała do prezydenta Krzystka przewodnicząca związku zawodowego "Konfederacja Pracy" Agata Kobek. - Dyrektor jest najbardziej właściwą osobą do piastowania obecnej funkcji. Nie zarządza jedynie zza biurka w gabinecie i nie stoi na stanowisko, że jako dyrektor ma zawsze rację

W kolejnym piśmie związków zapewnienie, że ich zdaniem i całej załogi dyrektor potrafi zarządzać ludźmi, wprowadzać zmiany i myśleć strategicznie.

- Bardzo wysoko oceniamy jego predyspozycje, umiejętności - napisali.

Okazuje się, że to nie było ważne. Istotne dla miasta było natomiast to, że dyrektor Chełmiński podpadł urzędnikom.

- Głównym powodem negatywnej oceny był brak współpracy pana Chełmińskiego z przełożonymi tj. resortowym zastępcą prezydenta oraz dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych - poinformował nas Łukasz Kolasa z biura prasowego.

Ów zastępca resortowy prezydenta, to Krzysztof Soska. Członkowie rodzin i opiekunowie mieszkańców DPS byli na spotkaniu z wiceprezydentem i tam usłyszeli o "kłopotach z komunikacją".

- Pan Chełmiński wyczerpał procedurę odwoławczą przewidzianą w Regulaminie ocen okresowych tzn. odwołanie od oceny okresowej do prezydenta miasta - napisał nam w uzasadnieniu Łukasz Kolasa. - Prezydent odwołania nie uwzględnił i utrzymał ocenę negatywną.

Czytaj więcej o:
  • DPS Szczecin
  • Leopold Chełmiński
  • ul. Broniewskiego Szczecin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Duet Wilento / Orłowski nagrywa drugi teledysk [zdjęcia]

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Tramwaj na Łasztownię. To dobry pomysł?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 615.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.