Impreza mundurowych w Gryficach. "Balanga na 500 osób i 250 flaszek" [wideo]

Dodano: 17 lutego 2014, 12:30 Autor:

Impreza mundurowych na 250 butelek. Pokrętne tłumaczenia oficjeli [Fakty TVN/x-news]

Mieszkańcy Gryfic zainteresowali nas imprezą alkoholową w powiatowej hali widowiskowo-sportowej. Tygodnik "Gazeta gryficka" poświęcił temu wydarzeniu publikację z wymownym tytułem "Balanga na 500 osób i 250 flaszek".

Sonda

Czy na imprezie mundurowych powinien być alkohol?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 730.

Z "gazety gryfickiej” dowiadujemy się, że spotkanie w Gryf Arenie starosta gryficki zorganizował przede wszystkim z myślą o strażakach ochotnikach i zawodowcach – którzy podsumowywali miniony rok. Organizator zaprosił również przedstawicieli wszystkich służb mundurowych z powiatu. "W hali sportowej zjawiło się około 500 osób, w tym większość stanowili strażacy ochotnicy – relacjonuje autor publikacji w tygodniku gryfickim. Dodaje, że honory gospodarza pełnił starosta gryficki Kazimierz Sać w towarzystwie posła Konstantego Oświęcimskiego.

"W hali sportowej po lewej jej stronie było czarno od mundurów ochotników, po lewej jej stronie było zielono od służb mundurowych, leśników, wojska, straży granicznej – kontynuuje autor publikacji. Wymienia samorządowców, radnych powiatu i gminy Gryfice, komendanta KP Policji.

– Przy stołach ochotnicy, na stołach zimne przekąski ful wypas i wódeczka żubrówka 0,5 litra plus soczki – czytamy dalej. – Do wypicia wychodziło sporo, mogło być ze 250 flaszek, a może i więcej.”

Autor publikacji przyznaje, ze nie był do końca imprezy ale dotarły go sygnały, że była przednia. Miała interweniować nawet policja, bo w ferworze zaciętych dyskusji ktoś użył siłowych argumentów.

"Była też karetka, bo samochód potrącił strażaka. Czyli trochę atrakcji było – podsumowuje z przekąsem autor.

Starosta nie organizował...

Zapytaliśmy starostę gryfickiego, czy rzeczywiście był alkohol i tak dużo? Dlaczego z alkoholem organizuje się w hali sportowej? Jaki był koszt imprezy i z czyich funduszy była opłacona?

– Ochotnicza Straż Pożarna zwróciła się do Starostwa Powiatowego w Gryficach z prośbą o bezpłatnie udostępnienie hali z przeznaczeniem na organizację noworocznego spotkania braci strażackiej – informuje Kazimierz Sać, starosta gryficki. – W corocznym podsumowaniu wzięli udział również przedstawiciele wszystkich służby mundurowych z powiatu gryfickiego.

Starosta podkreślił, że spotkanie miało charakter zamknięty, a więc nie odnosił się do niego regulamin hali.

– Hala Gryf Arena nie jest obiektem szkolnym ani tez przez szkołę nie jest zarządzana – dodał.Zapewnił, że Starostwo Powiatowe w Gryficach nie uczestniczyło w organizacji spotkania strażaków i nie finansowało wydarzenia.

– Jednocześnie informuję, że Gryf Arena pełni funkcję nie tylko sportową, ale również widowiskowo-komercyjną – kontynuował Kazimierz Sać. – Podmioty zewnętrzne mają prawo ją wynajmować na imprezy o charakterze masowym czy też rozrywkowym. Zgodnie z decyzją zarządu powiatu w sprawie zmiany regulaminu organizacyjnego hali jeżeli spełnią wszystkie warunki mogą swoim gościom udostępniać również alkohol. Dodał, że w najbliższym czasie na Gryf Arenie odbędzie się kilka imprez o charakterze komercyjnym: Disco Ostatki, Zakończenie Lata czy Sylwester.

– Jeżeli operator otrzyma koncesję na sprzedaż alkoholu podczas tych imprez, będzie on sprzedawany zgodnie z obowiązującym prawem – podkreślił starosta gryficki.

Czytaj więcej o:
  • Kazimierz Sać
  • Przemysław Kimon
Zobacz inne artykuły
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy na imprezie mundurowych powinien być alkohol?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 730.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.