logo portalu
Jesteś tu: Strona główna Soczi 2014 Artykuł

Soczi 2014. Złoty medal dla Marit Bjoergen w biegu łączonym, Kowalczyk szósta

Dodano: 8 lutego 2014, 11:41

Medalistki w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną): Marit Bjoergen zdobyła złoty medal. Justyna Kowalczyk ukończyła bieg na miejscu 6.
Justyna Kowalczyk 6. w biegu łączonym w Soczi 2014.

Justyna Kowalczyk 6. w biegu łączonym w Soczi 2014. (fot. Foto Olimpik/x-news)

Przeczytaj więcej

Sonda

Ile medali zdobędą Polacy na igrzyskach w Soczi?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1099.

Złoty - Marit Bjoergen (Norwegia)
Srebrny - Charlotte Kalla (Szwecja)
Brązowy - Heidi Weng (Norwegia)

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 techniką dowolną) igrzysk olimpijskich w Soczi. Triumfowała Norweżka Marit Bjoergen. Wyprzedziła Szwedkę Charlottę Kallę i rodaczkę Heidi Weng.

To czwarty olimpijski triumf Bjoergen. W Soczi będzie startowała jeszcze w pięciu konkurencjach.

------------------

Po południu - o godz. 17.30 na skoczni rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu na średnim obiekcie. Może w nich zabraknąć lidera Pucharu Świata Kamila Stocha, który ma zapewniony udział w bezpośredniej walce o medale. Na pewno wystąpi we wcześniejszej serii próbnej.

O udział w konkursie powalczą za to Maciej Kot, Dawid Kubacki i Jan Ziobro. W pierwszej olimpijskiej rywalizacji na skoczni zabraknie Piotra Żyły.

Ponadto w sobotę Polacy dopingować będą jeszcze siedmiu reprezentantów. O 12.30 na 5000 m wystartują łyżwiarze szybcy Sebastian Druszkiewicz i Jan Szymański. W biathlonowym sprincie na 10 km (godz. 15.30) powalczą Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Szczurek. Dwa pierwsze ślizgi w saneczkarstwie ma przed sobą Maciej Kurowski - godz. 15.30.

Ponadto medale rozdane zostaną w snowboardowym slopestyle mężczyzn (9.45) i jeździe po muldach kobiet (19.00). W tych dyscyplinach Polaków nie ma.