Kontuzja i trzy rekordy naszych torowców w Meksyku

Od lewej: Damian Zieliński, Kamil Kuczyński i Maciej Bielecki.
Od lewej: Damian Zieliński, Kamil Kuczyński i Maciej Bielecki. materiały klubu
Kamil Kuczyński pechowo zakończył udział w zawodach Pucharu Świata w Aguascalientes w Meksyku.

Szczecinianin doznał poważnych obrażeń podczas upadku w keirinie. Jak podaje portal tylkoigrzyska.pl Kuczyński ma złamany obojczyk, prawdopodobnie zerwaną łydkę, jest solidnie poobijany i ma trudności z oddychaniem.

Do zdarzenia doszło w pierwszej rundzie rywalizacji w keirinie. Rywal z Meksyku chciał go wyprzedzić w niedozwolony sposób. Na wirażu Latynosa podbiło w górę, uderzył w Kuczyńskiego, a ten w Kanadyjczyka, który jechał przed nim.

Zanim Kuczyński doznał groźnego upadku, zdążył ze swoim klubowym kolegą Damianem Zielińskim i Rafałem Sarnecki ze Stali Grudziądz wykręcić nowy rekord Polski w sprincie drużynowym. Czas 43,265 pozwolił im uplasować się na 9. pozycji.

Zieliński pobił też rekord kraju w wyścigu ze startu lotnego na 200 m. Z czasem 9,732 zajął 21. miejsce.

W wyścigu drużynowym kobiet Polki z Małgorzatą Wotyrą (obecnie włoska grupa BePink) zajęły szóste miejsce i ustanowiły nowy rekord kraju (4.29,542). Wojtyra w wyścigu punktowym kobiet wywalczyła 19. miejsce.

Ostatnia impreza z cyklu Pucharu Świata odbędzie się również w Meksyku, w Guadalajarze w dniach 17-19 stycznia 2014 r. Główną imprezą sezonu są mistrzostwa świata, które odbędą się w Cali w Kolumbii (26 lutego - 2 marca 2014 r.).