"Pamiętajcie o ogrodach". Wystawa florystyczna w Szczecinie [zdjęcia]

Dodano: 19 maja 2013, 8:30 Autor:

Wystawa florystyczna w Szczecinie

Wystawa florystyczna w Szczecinie (fot. Andrzej Szkocki)

Po raz pierwszy siódma już wystawa florystyczna została zorganizowana na placu tuż obok pomnika Mickiewicza. A że poeta, to tym razem wystawcy kierowali się wierszem innego, Juliana Tuwima "Liryka".

Pokazało się 25 wystawców, w tym goście spoza Szczecina, a wśród nich mistrz Polski florystyki Piotr Sekunda oraz wicemistrz, Tomas Max Kuczyński.

- Ciekawe te kompozycje - ocenia pani Maria Wendorf, która z mężem Adamem ogląda wystawę. Przyjechała do rodziny z Berlina, gdzie mieszka na stałe. - Zastanawiam się tylko nad praktycznym wykorzystaniem tych kompozycji.

Obawy rozwiewa Piotr Salachna, szef kierunku podyplomowego florystyki na

Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

- To są inspiracje, które powinny być natchnieniem dla praktyki - mówi z uśmiechem. - Każda praca jest indywidualna, przekazująca inne przesłanie.

Pokazuje kompozycje swoich podopiecznych, zrobione często z bardzo drogich, egzotycznych kwiatów, na stworzenie których poświecili nie rzadko kilka tygodni.
Większość prac wyróżnia się swoją przestrzennością, co doskonale sprzedaje się na placu zazwyczaj pustym i porośniętym usychającą tylko trawą.

- To miejsce doskonale się sprawdziło w porównaniu do tarasu przy Wałach Chrobrego, gdzie dotąd wystawialiśmy się - mówi Ewa Maj, organizator wystawy. - Prace dostały przestrzeń, przez co zyskują, dostając powietrza.

Niecodzienne pokazanie kompozycji z kwiatów, mimo wczesnej pory (wystawę otworzono o godzinie 10, nadal trwa) przyciągnęła wielu zwiedzających.

- Najbardziej mi się podobają wiązanki ślubne, takie niecodzienne i mające "coś" w sobie - pokazuje te prace Anna Dyrdał. - Gdy będę brała kiedyś ślub, pomyślę nie o standardowym bukiecie, a właśnie o takiej, innej niż wszystkie, wiązance.

Wiązanki, to specjalność na wystawie uczniów Piotra Salachny. Jego pracownia ma się czym pochwalić, jako że wystawiają swoje prace i zdobywają uznanie nie tylko w Polsce, ale również poza granicami, w tym w Berlinie, a nawet w Nowym Jorku.

Czytaj więcej o:
  • florystyka Szczecin
  • wystawa Szczecin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Szczecińskie piwo pod chmurką jedzie do Warszawy

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gs24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak spędzisz majówkę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 393.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.