Akademickie Mistrzostwa Polski: US Poległ w finale

Rafał Kuliga
Kamil Szewczyk (z lewej) został najlepszym rozgrywającym turnieju.
Siatkarze reprezentujący Uniwersytet Szczeciński zajęli drugiej miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Szczecinianie przez fazę grupową przeszli jak burza. Zwyciężyli wszystkie mecze grupowe 2:0. W finale jednak silniejsza okazała się Politechnika Poznań, która ograła US 2:0.

Najlepszym rozgrywającym turnieju uznany został Kamil Szewczyk, a najlepszym libero Krzysztof Wąsowicz. Obaj są zawodnikami drugoligowego Morza Bałyk Szczecin. Reprezentanci Zut Szczecin zajęli dziewiąte miejsce, wygrywając z UTP Bydgoszcz 2:1.

Co ciekawe, siatkarze Zut wygrali w fazie grupowej z Politechniką Poznań, późniejszym zwycięzcą turnieju.