Jesteś tu: Strona główna Edukacja Artykuł

Sprawdzian szóstoklasisty 2013. TEST I ODPOWIEDZI

Dodano: 4 kwietnia 2013, 9:22 Autor:

Ponad 360 tys. szóstoklasistów z ok. 13,5 tys. szkół podstawowych w całej Polsce przystąpiło w czwartek do pisemnego sprawdzianu. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.
Sprawdzian szóstoklasisty 04.04. 2013 pytania i odpowiedzi.

Sprawdzian szóstoklasisty 04.04. 2013 pytania i odpowiedzi. (fot. Archiwum)

Sprawdzian rozpoczął się po godz. 9.00 i potrwa 60 minut. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu może być przedłużony o 30 minut.

"Jest spokojnie" - powiedziała PAP w czwartek tuż przed rozpoczęciem sprawdzianu wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka. Zapewniła, że wszystko odbywa się zgodnie z procedurami i do CKE nie dotarły żadne niepokojące sygnały dotyczące przeprowadzenia sprawdzianu.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2013: PYTANIA I ODPOWIEDZISPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2013: ARKUSZ [PDF]Sprawdzian szóstoklasisty 2013. ODPOWIEDZISprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do sprawdzianu w wtorek, będzie go pisać w drugim terminie - 4 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz. Uczniowie, którzy w ogóle nie przystąpią do sprawdzianu w tym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i zgłosić się na egzamin za rok.

Jeżeli szóstoklasista zamierza kontynuować naukę w gimnazjum rejonowym, to liczba uzyskanych przez niego punktów ze sprawdzianu nie ma większego znaczenia - i tak zostanie przyjęty do szkoły. W przypadku wyboru gimnazjum spoza rejonu czy szkół prywatnych i społecznych wynik sprawdzianu może decydować o tym, czy uczeń zostanie przyjęty do szkoły. Sprawdzianu nie można powtórzyć, jeśli uczeń uzyska słaby wynik.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2012: PYTANIA I ODPOWIEDZI

"To sprawdzian, dzięki któremu nauczyciele będą mogli zobaczyć efekty swojej pracy, rodzice ocenić, czego nauczyło się ich dziecko, a nauczyciele gimnazjów przygotować odpowiedni program do przyszłej pracy" - powiedziała w czwartek w "Sygnałach dnia" Programu Pierwszego Polskiego Radia minister edukacji Krystyna Szumilas.

Wyniki uzyskane przez uczniów ze sprawdzianu umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną; szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami.

W związku ze sprawdzianem czwartek może być dniem wolnym od lekcji w szkołach podstawowych. Decyzję z tej sprawie podejmują dyrektorzy szkół.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:

Mecenas Serwisu

Partnerzy Serwisu

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Wideo

Informacje z Twojego miasta

  • Wypełnij PIT online i pomóż dzieciom!

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.