Flota Świnoujście lepsza od Błękitnych Stargard w sparingu

Piłkarze Floty Świnoujście odnieśli pierwsze zwycięstwo w trakcie zimowych sparingów. Małgorzata Dorosz
Piłkarze Floty pokonali 2:0 wicelidera III ligi, Błękitnych Stargard, w meczu sparingowym rozegranym w Świnoujściu.

Trzecioligowcy długo stawiali opór liderowi zaplecza ekstraklasy. Wynik otworzył dopiero w 41. minucie Arkadiusz Aleksander. Była to druga bramka napastnika sprowadzonego z Sandecji Nowy Sącz w trzecim rozegranym sparingu. Poprzednio strzelił gola w zremisowanym 1:1 meczu z Pogonią Szczecin przed tygodniem.

Drugą bramkę zdobył cztery minuty po przerwie Nigeryjczyk Charles Nwaogu, również pozyskany przez klub ze Świnoujścia w ostatnich tygodniach.

Było to trzecie spotkanie rozegrane przez Wyspiarzy zimą. Oprócz remisu z Portowcami Flota przegrała w niedzielę na wyjeździe z VFL Bochum 0:1.

Błękitni w weekend pokonali w Pobierowie 3:2 Pogoń Szczecin.