Świnoujście: Prezes stoczni spotkał się z załogą

Dodano: 11 października 2012, 20:50 Autor:

Związkowcy z Morskiej Stoczni Remontowej zaniepokojeni planem konsolidacji. Dziś prezes stoczni rozmawiał na ten temat z załogą. Na razie nie będzie protestu
- Na pytanie zadane na zebraniu, kto jest za konsolidacją, nie  było żadnej ręki podniesionej - mówił mediom już po zebraniu Stanisław Kubera, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej w MSR.-

- Na pytanie zadane na zebraniu, kto jest za konsolidacją, nie było żadnej ręki podniesionej - mówił mediom już po zebraniu Stanisław Kubera, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej w MSR.- (fot. AM)

Lesław Hnat, prezes Morskiej Stoczni Remontowej oraz Szczecińskiej Stoczni Gryfia spotkał się dziś w Świnoujściu z pracownikami MSR i przedstawił im, na czym miałaby polegać konsolidacja obu zakładów. Na to spotkanie dziennikarzy nie wpuszczono.

- Na pytanie zadane na zebraniu, kto jest za konsolidacją, nie było żadnej ręki podniesionej - mówił mediom już po zebraniu Stanisław Kubera, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej w MSR.- A prezes dąży dalej, wszelkimi sposobami do konsolidacji. Nie słucha strony społecznej. Nie słucha tego, co mówi załoga.

- Cel nadrzędny jest taki, by uzyskać silnego gracza rynkowego, który będzie lepiej niż dwie stocznie oddzielnie operował na rynku - móiw Lesław Hnat, prezes obu stoczni. -Drugi cel - byśmy mieli do czynienia z dwoma zakładami produkcyjnymi, które będą miały dużą swobodę i niezależność.

Zdaniem związkowców z MSR łączenie ich zakładu, który świetnie dziś sobie radzi na rynku i ma zysk, z Gryfią, która jest w złej sytuacji finansowej, zaszkodzi MSR.

Na razie nie będzie protestu, ale związkowcy zamierzają działać.

Więcej w sobotnim papierowym wydaniu Głosu.

Czytaj więcej o:
  • protest
  • stocznia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy Świnoujście w ostatnich latach stało się bardziej atrakcyjne dla turystów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 160.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.