Matura 2012 z matematyki ODPOWIEDZI ARKUSZ [poziom podstawowy]

Dodano: 8 maja 2012, 11:15

Na maturze 2012 egzamin z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowy. ODPOWIEDZI i ARKUSZ znajdziecie tutaj. Sprawdźcie jak Wam poszła matura 2012 z matematyki!

Matura 2012 z matematyki. Sprawdź odpowiedzi, ściągnij arkusz [matematyka - poziom podstawowy]

Ponad 422 tys. maturzystów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło we wtorek o godz. 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym.

"Jest spokojnie. Wszystko przebiega zgodnie z procedurami" - powiedziała PAP we wtorek tuż przed rozpoczęciem egzaminu z matematyki rzeczniczka Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w środę.

Matura 2012 z matematyki (poziom podstawowy). Arkusz i odpowiedzi znajdziecie poniżej pod tekstem po zakończeniu egzaminu!

Matura 2012 z matematyki ODPOWIEDZI ARKUSZ [poziom rozszerzony]

Czas trwania egzaminu zależy od przedmiotu, który maturzysta zdaje, oraz od jego poziomu, np. egzamin z matematyki na poziomie podstawowym trwa 170 minut.

Egzaminy pisemne przeprowadzane są przed i po południu - rozpoczynają się o godzinie 9 i 14. Po południu są egzaminy z przedmiotów rzadziej wybieranych przez maturzystów oraz egzaminy z języków obcych zdawane na poziomie rozszerzonym.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 25 maja. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, abiturienci muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Przeprowadzane są one w szkołach przez nauczycieli. Ta sesja egzaminacyjna zakończy się również 25 maja.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 21 sierpnia, a egzaminów ustnych - na 20-24 sierpnia.

MATURA 2012 z MATEMATYKI ODPOWIEDZI i ARKUSZ znajdziesz tutaj:
- ODPOWIEDZI z matematyki 2012 - sprawdź rozwiązania!
- arkusz z matematyki - sprawdź!
- tu również: arkusz z matematyki!
- sprawdź również TUTAJ - Odpowiedzi z matematyka 2012!


Podajemy kilka z zadań, które pojawiły się na Maturze 2012 z matematyki:
- 0< a< b< c Udowodnij że a+b+c/3 > a+b/2

- W trójkącie ABC prowadzimy dwusieczne z kątów - A i B. Te dwusieczne przecinają się w pkt. P. Wykaż, że kąt APB jest rozwarty.

- ze zbioru liczb 1,2,3,4,5,6,7 losujemy dwie kolejno, ze zwracaniem, oblicz prawdopodobieństwo, że iloczyn liczb wylosowanych będzie podzielny przez 6

- Graniastosłup prawidłowy 4kątny z przekątną podstawy równą 4 i kątem nachylenia przekątnej graniastosłupa do podstawy = 60 stopni. Oblicz objetość
------------
9, x, 19 - ciąg arytmetyczny

x, 42, y, z - ciąg geometryczny

Oblicz x,y,z
--------
Droga wynosi 210 km Pociąg pospieszny jedzie 24 km/h szybciej niż normalny i o godzinę szybciej jest na miejscu. Oblicz czas drogi pospiesznego.
Odpowiedź: 2,5 h.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • arkusz
  • matura 2012
  • matura 2012 matematyka odpowiedzi
  • matura 2012 z matematyki
  • odpowiedzi
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Matura 2012 MATEMATYKA ODPOWIEDZI i ARKUSZ

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.