Test gimnazjalny 2012 - ANGIELSKI odpowiedzi

Dodano: 26 kwietnia 2012, 11:00

Dziś test gimnazjalny 2012 z języka obcego. Najczęściej gimnazjaliści wybierając angielski. Odpowiedzi oraz arkusz testu dziś po zakończeniu egzaminu.
Test gimnazjalny 2012  z języka angielskiego oraz odpowiedzi na gs24

Test gimnazjalny 2012 z języka angielskiego oraz odpowiedzi na gs24

Przeczytaj więcej

TEST, ODPOWIEDZI - JĘZYK ANGIELSKI 2012

Prawie 411 tys. uczniów III klas z ponad 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło w czwartek do pisania testu z języka obcego - trzeciej, ostatniej części obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Najwięcej gimnazjalistów pisze test z języka angielskiego.


Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Angielski. Odpowiedzi [podstawowy i rozszerzony]

We wtorek uczniowie pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w środę - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

Najwięcej gimnazjalistów - około 340 tys. pisze test z języka angielskiego. Na drugim miejscu znalazł się język niemiecki - wybrało go prawie 60 tys. uczniów. Około 9 tys. gimnazjalistów zadeklarowało chęć zdawania egzaminu z języka rosyjskiego, 1,4 tys. - z francuskiego, 240 z hiszpańskiego, a 71 z włoskiego.

Egzamin z języka obcego przeprowadzany jest na dwóch poziomach. Po godzinie 9. rozpoczął się test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie mają 60 minut (dyslektycy 80 minut).

Po 45-minutowej przerwie rozpocznie się test na poziomie rozszerzonym. Potrwa on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut). Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie zdawać tylko część uczniów - tylko ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpić ma 345 tys. uczniów, w tym około 300 tys. zdawać będzie angielski. Język niemiecki na poziomie rozszerzonym ma zdawać blisko 40 tys. gimnazjalistów, rosyjski - 4,2 tys., francuski - 672 osoby, hiszpański - 71, a włoski - 14.

Podczas egzaminu gimnazjalnego uczniowie w całym kraju piszą takie same testy. Następnie ich prace są kodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniowym terminie, to będzie go pisać 4, 5 i 6 czerwca.

Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół jednocześnie. (PAP)

dsr/ abe/ ls/

Test gimnazjalny 2012 ANGIELSKI ODPOWIEDZI - znajdziesz tutaj!

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • angielski odpowiedzi
  • egzamin gimnazjalny 2012
  • egzamin gimnazjalny 2012 odpowiedzi
  • odpowiedzi
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gs24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.