AZS - Sudety 69:91. Wielka wpadka szczecinian

(mc)
Krzysztof Mielczarek (z piłką) rzucił 9 punktów i miał 14 zbiórek.
Krzysztof Mielczarek (z piłką) rzucił 9 punktów i miał 14 zbiórek. Andrzej Szkocki
Po pierwszym meczu fazy play out o utrzymanie się w rozgrywkach I ligi koszykarzy pomiędzy AZS Radex Szczecin a Sudetami Jelenia Góra, bliżej celu są goście. Zespół Sudetów ośmieszył wręcz akademików w sobotę, wygrywając 69:91.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo nudna, o czym może świadczyć choćby wynik po jej zakończeniu 32:31. Tak mała zdobycz punktowa to nie efekt wielkiej obrony, ale wynik nieporadności obu ekip.

Na drugą połowę wyszedł pozytywnie odmieniony zespół Sudetów i tylko cień ekipy gospodarzy. Goście byli szybsi, skuteczniejsi, bardziej walczący i obnażyli wszystkie wady akademików. Momentami to szczecinianie wyglądali jak zespół, który zajął ostatnie miejsce w tabeli w rundzie zasadniczej.

W żadnej z kwart AZS nie potrafił rzucić choćby 20 oczek. W niedzielę o godzinie 18 w hali SDS drugi mecz tej rywalizacji, która toczy się do trzech zwycięstw.

Więcej o meczach AZS z Sudetami znajdziesz w poniedziałkowym "Głosie".