I liga: Bogdanka Łęczna - Flota Świnoujście 5:2

Alan Wesołowski (w zielonej bluzie) i jego koledzy z Floty nie będą najlepiej wspominać wyjazdu do Łęcznej. Marcin Bielecki/archiwum
Dwie bramki zdobyte na wyjeździe nie dały Flocie nawet punktu w meczu z sąsiadującą z nią w tabeli Bogdanką.

Mecz od początku nie układał się Wyspiarzom. Już w 3. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył strzałem z bliskiej odległości Michał Renusz.

W 14. minucie Wojciech Łuczak przelobował bramkarza Floty. Asystował mu ... golkiper Bogdanki, Sergiusz Prusak.

Kwadrans później w polu karnym gospodarzy Koba Szalamberidze trafił piłką w rękę Petera Borovicanina i sędzia podyktował jedenastkę. Niestety, strzał Krzysztofa Bodzionego obronił Sergiusz Prusak.

Chwilę później Flota zdobyła jednak bramkę. Ensar Arifović celnie uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Patryka Fryca.

W 41. minucie Łukasz Pielorz najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Floty i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 3:1 dla gospodarzy.

W 53. minucie ponownie kontaktowego gola zdobył Arifović.

10 minut później Alan Wesołowski sfaulował w polu karnym Tomasa Pesira, a rzut karny precyzyjnie wykonał Veljko Nikitović.

Wynik ustalił Renusz na 5 minut przed końcem meczu.

Flota: Wesołowski - Fryc, Kieruzel, Udarević, Jasiński, Chyła, Ostalczyk, Bodziony (65 Okińczyc), Niewiada (74 Nnamani), Szalamberidze (46 Marczew), Arifović.

Więcej o meczu Floty czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"