Spełnili marzenie 17-letniej Karoliny. "Nie mogę w to uwierzyć" [film]

Dodano: 13 marca 2012, 20:30 Autor:

Karolina walczy z nowotworem. Jako artystyczna i muzykalna dusza, marzyła o cyfrowym pianinie. Dziś marzenie się spełniło.
Młoda marzycielka od razu po otrzymaniu prezentu zasiadła przy klawiszach instrumentu gotowa uczyć się
gry. – Na gitarze nauczyłam się grać sama, teraz też dam radę – mówi Karolina.

Młoda marzycielka od razu po otrzymaniu prezentu zasiadła przy klawiszach instrumentu gotowa uczyć się gry. – Na gitarze nauczyłam się grać sama, teraz też dam radę – mówi Karolina. (fot. Andrzej Szkocki)

– Wciąż nie mogę w to uwierzyć, jestem taka szczęśliwa – mówiła ocierając łzy Karolina. – Zupełnie nie spodziewałam się takiej niespodzianki. Teraz muszę się tylko nauczyć grać.Siedemnastolatka z Żółtnicy koło Szczecinka od października 2010 roku walczy z nowotworem. Ma już za sobą skomplikowany etap leczenia. Choć wiele czasu spędziła w szpitalu, wciąż się uśmiecha.

– To pogodna, pozytywnie nastawiona do życia dziewczyna – mówi o Karolinie, jej mama Małgorzata Ciecierska. – Jest typową, artystyczną duszą. Śpiewa, tańczy, rysuje, projektuje, gra na gitarze. Przez chorobę musiała trochę zwolnić tempo ale i tak w miarę sił i możliwości wciąż oddawała się swoim pasjom.

Karolina od dawna marzyła o podróży w kosmos i cyfrowym pianinie. Na zrealizowanie pierwszego pragnienia musi jeszcze trochę poczekać. Drugie spełniło się wczoraj. Dziewczyna otrzymała instrument dzięki Fundacji Mam Marzenie. Prezent ufundowali wspólnie firma Inter Cars, Sklep Muzyczny "Fan” oraz Filharmonia Szczecińska.

– Wierzymy, że to pianino pomoże ci odzyskać pełnię zdrowia – mówił Andrzej Oryl, dyrektor Szczecińskiej Filharmonii. – W końcu muzyka pozwala zachować ład, także ten wewnętrzny.

Wszyscy zgromadzeni nie mogli opanować łez. Były to jednak łzy szczęścia.

– Jestem w szoku, już miałam wychodzić ze szpitala i wracać do domu a tu taka niespodzianka – mówiła wzruszona nastolatka. Od razu po wręczeniu prezentu Karolina zasiadła przy klawiszach instrumentu i wzięła udział w krótkiej lekcji gry na pianinie, którą poprowadził muzyk Wiktor Szostak.

Czytaj więcej o:
  • mam marzenie
  • szczecin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy wybierasz się w weekend na jakąś imprezę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 31.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.