Dni Morza 2012 w Szczecinie. Imprezy, koncerty i piękne żaglowce

Dodano: 5 marca 2012, 17:00 Autor:

Dni Morza 2012 w Szczecinie przebiegać będą organizacyjnie tak, aby najważniejsze imprezy odbywały się dopiero po pierwszych meczach EURO w danym dniu. Impreza potrwa od 8 do 10 czerwca.

Jak co roku, będzie jedna duża scena i prawdopodobnie druga, mniejsza, na której występować będą szczecińskie zespoły. Od Muzeum Narodowego do pomnika Adama Mickiewicza zostanie zorganizowana strefa z myślą o dzieciach.

Bardzo ciekawie zapowiadają się pokazy sztucznych ogni. We wtorek zostanie wyłoniony ich organizator. W kuluarach mówi się, że w sobotę Dni Morza zwieńczy duży pokaz, a w niedzielę organizator da własny, oryginalny, którego Szczecin jeszcze nie widział.

Pierwszy raz ognie polecą w niebo z Łasztowni, dzięki czemu pokazy pokazy mają być bardziej widowiskowe.

Prawdopodobnie melomani będą mieli okazję posłuchać wspaniałego koncertu utworów Fryderyka Chopina, płynącego z pokładu żaglowca Fryderyk Chopin.

- Na razie to pomysł, który rzucił armator żaglowca - mówi Jerzy Raducha, dyrektor Biura ds. Morskich urzędu miejskiego. - Czekamy na konkretną propozycję. Z pewnością nie tylko młodszych ucieszy, że będziemy gościć też okręt podwodny. Być może będzie to ORP Orzeł, ale tu też czekamy jeszcze na decyzję marynarki wojennej.

Nie zabraknie wielkich żaglowców, jak Kruzenstern i Dar Młodzieży oraz wielu innych, nieco mniejszych oraz wiele jachtów. Sporo jednostek ma przypłynąć do Szczecina po raz pierwszy.

Nowością będą koncerty najlepszych DJ, które mają być zorganizowane na Nabrzeżu Koksowym. Z pewnością przyciągną rzeszę młodych ludzi, spragnionych hitów i ciekawych interpretacji.

- Zastanawiam się, kto będzie w tym roku gwiazdą Dni Morza, gdyż ja też nie znam nazwisk - przyznaje się radny Piotr Kęsik. - Mam nadzieję, że będzie to osoba, dla której wielu przyjdzie nawet rezygnując z meczy. W mojej opinii, sądząc po zapowiedziach, tegoroczne święto może być najlepszych ze wszystkich, jakie szczecinianie dotąd widzieli.

Czytaj więcej o:
  • Dni Morza
  • Dni Morza 2012
  • koncerty
  • Szczecin
  • żaglowce
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy wybierasz się w weekend na jakąś imprezę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 31.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.