WOŚP Szczecin 2012. Impreza na pl. Orła Białego, w CH Galaxy i Galerii Gryf. Program

Dodano: 8 stycznia 2012, 7:05 Autor:

Dziś znów zagra orkiestra Owsiaka. W tym roku miejski finał imprezy odbędzie się na placu Orła Białego. Orkiestra startuje z hasłem: "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”.

Pieniądze zbierane do puszek po raz 20. przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

– W Szczecinie główna impreza rozpocznie się tradycyjnie biegiem "Policz się z cukrzycą” – mówi Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej. – Na placu stanie Zabytkowa Karuzela Wiktoriańska. Oprócz tego będzie jarmark z małą gastronomią, w której będzie można znaleźć drobne punkty handlowe. Klub Motocyklowy Cruiser przygotuje ekspozycję pojazdów i motocykli oraz grochówkę.

Zabytkowa Karuzela Wiktoriańska to jedyna taka karuzela w Polsce. Rok produkcji 1899 (99% oryginału). Bogato zdobiona złotymi ornamentami i obrazami, grająca walce, posiada 21 figur. Będzie też ekspozycja Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. O godz. 14 rozpocznie się program artystyczny na scenie. Wśród wykonawców będą szczecińskie zespoły. A od godz. 18 Aukcja Dnia. Impreza zakończy się ok. godz. 22.

>>> WOŚP 2012 Szczecin. Program miejskiej imprezy>

Specjalny utwór w Galaxy i Doda w Gryfie

– W Galaxy zaczynamy w samo południe. Ponieważ jest to wydarzenie jubileuszowe przez pierwsze cztery godziny na scenie będziemy spotykali się z naszymi darczyńcami, którzy tak chętnie angażują się w każdy kolejny finał – przyznaje Sławomir Andrzejewski ze sztabu Galaxy. – Będzie okazja by porozmawiać również z lekarzami ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej wykorzystującymi na co dzień sprzęt zakupiony dzięki Orkiestrze.

O godzinie 16 zacznie się część artystyczna. Na pierw - szy ogień pójdzie Marek Torzewski, który wykona z pewnością utwór "Do przodu Polsko”. Po nim zaśpiewa Eddy Wata, a przed godziną 19 zespół Papa D., dawne Papa Dance z Pawłem Stasiakiem na czele.

– Kulminacyjnym momentem jak zwykle będzie "światełko do nieba” – mówi Andrzejewski. – Tutaj również przygotowaliśmy niespodziankę. Tym razem wszyscy nasi artyści zaśpiewają wspólnie, z rozbiciem na głosy, specjalnie napisany na tę okazję utwór autorstwa Artura Patanowskiego. Wzbogacone to będzie efektami pirotechnicznymi i świetlnymi. Wśród artystów będzie też Michał Grobelny, duet Kasia i Paula.

Finał WOŚP odbędzie się również na Prawobrzeżu. W Galerii Gryf zaśpiewa Doda.

– Wolontariat jest jak zwykle w siedzibie rady osiedla, przy ulicy Gryfińskiej – mówi Janusz Czurłowski, odpowiedzialny za organizację WOŚP na Prawobrzeżu. – Impreza będzie w Gryfie, a tam mnóstwo konkursów, licytacji, koncertów. Zaprosiliśmy też zespoły disco polo.

Przedmioty na licytację

Wśród licytowanych przedmiotów pojawią się między innymi niezwykłe monety przygotowane przez NBP oraz medale z Mistrzostw Europy w Pływaniu. Pierwsze sto wybitych monet opatrzonych specjalnymi certyfikatami trafi na charytatywne aukcje WOŚP wraz z innymi wyjątkowymi przedmiotami z NBP w ramach akcji "Bank z sercem”. Do obiegu srebrną dziesięciozłotówkę w nakładzie 60 tysięcy sztuk oraz dwa złote ze stopu Nordic Gold w nakładzie miliona egzemplarzy Narodowy Bank Polski wprowadzi na początku stycznia.

Monety z certyfikatami będzie można licytować w serwisie Allegro w dniach 1-15 stycznia 2012 r. Nabywcy kompletów otrzymają certyfikat i podziękowania za wsparcie działań Fundacji WOŚP. W tym samym czasie będzie można także wylicytować unikatowe kopie modeli gipsowych (awers i rewers) monet w kształcie serca, podpisane przez szefa WOŚP i prezesa NBP. Szczegółowe informacje na temat licytacji na Allegro znajdą się na specjalnej stronie www.nbp.pl/bankzsercem, która będzie aktywna do 15 stycznia.

Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przekaże również przedmioty na licytację. – Przekażemy na licytację srebrną płaskorzeźbę z herbem naszego Korpusu, zaproszenie dla dwóch osób na przyjęcie noworoczne dowódcy Korpusu oraz eksluzywną wizytę w Korpusie – mówi mjr Marcin Czekalski, przedstawiciel Wielonarodowego Korpusu Północno- Wschodniego.

Sprzęt dla szpitali

Dzięki WOŚP do szczecińskich szpitali trafił sprzęt, który zapewnia wysoce specjalistyczne badania i ratuje życie pacjentom. Sprzęt, który dostał oddział nefrologii przy ul. Wojciecha (podlega pod szpital w Zdrojach) to więcej niż połowa wyposażenia oddziału. To sprzęt, który ratuje życie, służy do diagnostyki i leczenia chorych. Szpitalowi udało się uratować dziecko, które ważyło 2,5 kg i było skazane na śmierć. W sumie szpital dostał sprzęt za około 1 mln zł.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 na Pomorzanach najwięcej sprzętu trafiło do kliniki patologii noworodka. Oprócz tego również na okulistykę i ginekologię. Dzięki WOŚP szpital zyskał sprzęt za 1,396 mln zł.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej współpracuje z WOŚP od 1995 roku. Szpital otrzymał między innymi kardiomonitor, aparat USG, zestaw do badań otoemisji akustycznych, wideokolonoskop pediatryczny oraz zestaw do bronchofiberoskopii. Wszystko to pomaga w leczeniu dzieci.

XX Finał WOŚP w Szczecinie 2012 - PROGRAM

- WOŚP 2012 Szczecin. Słowianin zagra dla Orkiestry

- WOŚP 2012 Szczecin. Boom Bar gra dla Orkiestry

- WOŚP Szczecin 2012: XX finał w 13 Muzach
- WOŚP Szczecin 2012: XX finał w Galerii Gryf
- WOŚP Szczecin 2012: XX finał w CH Galaxy

Czytaj więcej o:
  • WOŚP
  • WOŚP Szczecin
  • WOŚP Szczecin 2012
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Nietypowe światełko do nieba w CHR Galaxy [zdjęcia, wideo]

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Co sądzisz o robotach drogowych w Szczecinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2132.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.