Prawobrzeże: Nowa siedziba ZUS za 30 milionów jest już gotowa

Dodano: 20 lipca 2011, 15:30 Autor:

Dwa lata trwała budowa kolejnej siedziby ZUS w Szczecinie. Kosztowała 30 milionów złotych. – Dzisiaj wymieniamy zamki i oddajemy klucze właścicielowi – mówi Kazimierz Ciuruś, wykonawca z firmy Ciroko.
Wykonawcy twierdzą, że nowy ZUS jest funkcjonalny. Jak zapewniają, nie ma w nim żadnych marmurów.

Wykonawcy twierdzą, że nowy ZUS jest funkcjonalny. Jak zapewniają, nie ma w nim żadnych marmurów. (fot. Marcin Bielecki)

Dzisiaj ZUS ma odebrać od wykonawcy nową siedzibę na Prawobrzeżu. Budowa trwała dwa lata i kosztowała 30 milionów złotych.

Dzień przed przekazaniem udało nam się dostać do nowego obiektu. Oprowadzili nas po nim Kazimierz Ciuruś, właściciel firmy Ciroko odpowiedzialnej za budowę i Andrzej Prengel, nadzorujący wykonanie budynku.

We wrześniu wejdą do niego pierwsi petenci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będą obsługiwane tu również osoby z gmin sąsiadujących ze Szczecinem.

– Odbiory zaczęły się pod koniec czerwca. Dzisiaj mają przyjechać przedstawiciele z ZUS-u z Warszawy i ostatecznie zakończyć procedurę przekazania – mówi Kazimierz Ciuruś. – Jako budowlaniec mogę powiedzieć, że obiekt jest nowoczesny, przyjazny niepełnosprawnym. Cieszy nas też, że wykonaliśmy
go w terminie.

Po przekazaniu budynku rozpocznie się wyposażanie w meble, urządzenia, sprzęt komputerowy. Dopiero potem pojawią się urzędnicy. Przy ul. Citroena będą mieściły się wydziały świadczeń emerytalno-rentowych, wydział Orzecznictwa Lekarskiego oraz wydział Kontroli Płatników Składek. Pozostałe piony i wydziały będą funkcjonować przy ul. Matejki.

– Budowa obiektu na prawobrzeżu Szczecina jest również podyktowana kosztami. Ze względów lokalowych ZUS jest zmuszony dzierżawić dodatkowe powierzchnie przy ul. Starzyńskiego. Budynek przy ul. Matejki, w której mieści się główna siedziba ZUS w Szczecinie nie jest w 100 proc. własnością ZUS. Zakład zajmuje nieco ponad połowę powierzchni obiektu – mówi Piotr Tolko, rzecznik ZUS.

Kazimierz Ciuruś i Andrzej Prengel przyznają, że koszt wybudowania budynku o takiej powierzchni nie należy do największych.

– W budynku nie ma żadnych marmurów – mówią. – Bezpieczeństwa w środku i na zewnątrz strzeże 47 kamer. Przygotowaliśmy ponad 160 miejsc parkingowych dla klientów. Jest też osiem podwójnych garaży zamykanych na pilota przeznaczonych dla pracowników. Dla klientów jest pięć toalet.

W budynku zamontowaliśmy trzy szybkie i nowoczesne windy. Kolory ścian są dobrane w taki sposób, by klimat był jak najprzyjemniejszy. Każde z pięter ma inne barwy: żółte, niebieskie, szare. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni. Oprócz wielkiego archiwum, będzie też pomieszczenie dla karmiących matek oraz bufet.

Czytaj więcej o:
  • prawobrzeże
  • szczecin
  • zus
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pożar na Gdańskiej: Ogień w magazynie

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy przeszkadzają ci roboty drogowe w Szczecinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 758.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.