Nieletni i pijani - wandale w Stargardzie powodują wielkie straty

Dodano: 11 lipca 2011, 9:00 Autor:

Chuligani niszczący przystanki autobusowe i bazgrający sprayem po budynkach przestali być bezkarni. Wreszcie policja zatrzymała kilka osób za takie czyny.

W Stargardzie znowu dali o sobie znać chuligani. Zniszczyli sprayem ścianę stacji paliw, wybili szyby na kilku przystankach autobusowych i w blokach na osiedlu Pyrzyckim. Tym razem jednak nie ujdzie im to bezkarnie. Policja wpadła na trop chuliganów i doszło do pierwszych zatrzymań.

– Bardzo dobrze, że takie osoby są zatrzymywane, bo to nie do pomyślenia żeby niszczyć wiaty na przystankach – mówi stargardzianka, którą spotkaliśmy na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Armii Krajowej. Ten właśnie przystanek został zniszczony przez młodych wandali, którzy rozrabiali w okolicy osiedla Pyrzyckiego. Wiata straciła trzy z sześciu szyb.

Jeszcze większe straty były kawałek dalej, przy ulicy Broniewskiego. Tam wiata została pozbawiona wszystkich sześciu szyb. Nie tylko przystanki ucierpiały w ostatnich dniach w tym rejonie miasta. Na stacji paliw niespełna osiemnastoletni chłopak sprayem pomalował szyby wystawowe, zniszczył elewację budynku i stojące w pobliżu auto.

Problem chuliganów w Stargardzie malujących sprayem po budynkach nie jest czymś nowym. Rzadko sprawcy są zatrzymywani. Tym razem jest inaczej, co ma być przestrogą dla innych, którym przychodzą do głowy takie pomysły.

Jak ustalili policjanci, chłopak, który zniszczył elewację budynku stacji paliw już wcześniej tam bazgrał. Teraz chciał zamalować to, co kiedyś napisał.

– Był pijany, badanie alkotestem wykazało u niego półtora promila alkoholu w organizmie – wyjaśnia asp. Krzysztof Orzechowski ze stargardzkiej policji. - Ten chłopak był w grupie, która niszczyła przystanki autobusowe, wybijała szyby w blokach na osiedlu Pyrzyckim i szybę w tamtejszej szkole podstawowej.

W związku z tymi incydentami zatrzymano też niespełna siedemnastoletniego stargardzianina. Sprawa jest rozwojowa i kolejne osoby mogą być zatrzymane. Nieletnim, którzy skończyli siedemnaście lat, za niszczenie mienia może grozić do pięciu lat więzienia.

Czytaj więcej o:
  • chuligani
  • wandale
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy Stargard Szczeciński powinien zmienić nazwę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 195.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 91 48 13 333

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gs24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gs24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.